Poreikis įsigyti prekes išsimokėtinai auga

Nors anksčiau išsimokėtinai dažniausiai būdavo įsigyjamos transporto priemonės, šiandien vis daugiau pirkėjų tokiu būdu nori įsigyti ir smulkesnius daiktus – telefonus, nešiojamus kompiuterius, planšetes ir kartu su jais naudojamus aksesuarus, tokius kaip išmanieji laikrodžiai ar ausinės.

„iDeal“ pardavimų tendencijos rodo, kad augimas pastebimas visose išmaniųjų įrenginių kategorijose, o daugiausiai išsimokėtinai nuperkama išmaniųjų telefonų ir nešiojamųjų kompiuterių.

„Palyginus su 2019 m., praėjusiais metais klientai išsimokėtinai įsigijo 45 proc. daugiau „iPhone“ telefonų. Tokiu būdu perkamų „MacBook“ kompiuterių dalis beveik padvigubėjo“, – apie vartojimo pokyčius pasakojo Lukas Vasiliauskas, „iDeal“ vykdomasis direktorius.

Foto: Organizatorių nuotr.

2020 m. buvo fiksuotas ir didžiulis aksesuarų įsigijimo išsimokėtinai augimo šuolis. Žmonės pasinaudojo galimybe tokiu būdu įsigyti „Apple Watch“ išmaniuosius laikrodžius bei „AirPods“ ausines. Susidomėjimas ypač didelis, todėl ženklus šios kategorijos įrenginių įsigijimas mokant už ją dalimis numatomas ir šiemet.

Vartotojai planuoja savo finansus ir nori daiktu naudotis iškart

Išmanieji įrenginiai vis dažniau perkami išsimokėtinai dėl įvairių priežasčių. Keičiantis gyvenimo tempui, žmonės nenori laukti ir atidėti jiems svarbių pirkinių vėlesniam laikui. Įsigyjant įrenginį išsimokėtinai gali juo naudotis iškart, o už jį atsiskaityti mažomis mėnesinėmis įmokomis. Kartu tai suteikia daugiau laisvės planuoti savo finansus. Mokant dalimis, nereikia išleisti didelės pinigų sumos vienu kartu.

Foto: Organizatorių nuotr.

„iDeal“ pardavimų statistika atskleidžia, kad išsimokėtinai dažniau perka jaunesni žmonės, tačiau situacija pamažu keičiasi. Atsiranda vis daugiau vyresnių vartotojų, kuriuos domina pirkimo mokant mėnesinėmis įmokomis paslauga.

Šiuo metu parduotuvių tinkle prekes išsimokėtinai dažniausiai įsigyja 18-46 m. dirbantys, vidutines pajamas gaunantys žmonės. Įdomu, jog beveik visų kategorijų prekėmis labiausiai domisi moterys, tačiau daugiau prekių įsigyja vyrai.

Pristatyta nauja paslauga

Atsižvelgdamas į pasikeitusius vartotojų poreikius, „Apple“ autorizuotų parduotuvių tinklas „iDeal“ neseniai pristatė išskirtinę paslaugą „Smart Deal“, kuri ne tik suteikia progą įsigyti naujausius „iPhone“ telefonų modelius mokant už juos dalimis, bet leidžia tai padaryti pigiau. Pasirinkus šią paslaugą klientai gali sutaupyti net iki 36 proc. palyginus su kitais rinkoje esančiais pasiūlymais.

„Vartotojai savo išmaniuosius telefonus yra linkę atsinaujinti maždaug kas du metus. Praėjus šiam laikotarpiui, jie nori įsigyti naują įrenginį, tačiau kyla problema, ką daryti su senuoju. Naujoji mūsų paslauga tai išsprendžia. Ji kviečia grąžinti seną „iPhone“ išmanųjį ir, sudarius naują sutartį, džiaugtis mažomis naujo telefono modelio įmokomis“, – sakė L. Vasiliauskas.

Foto: Organizatorių nuotr.

Paslauga veikia lizingo (išperkamosios nuomos) principu. Pasirašius 36 mėn. sutartį su 0 Eur pradine įmoka klientas gauna įrenginį ir juo naudojasi. Mėnesinės mokėjimo įmokos išskaidomos per 36 mėn., tačiau jei telefoną grąžinate pardavėjui ir išsirenkate naujausią telefono modelį, įmokas mokate tik 24 mėn. Jei įrenginį nusprendžiate pasilikti, tęsiate įmokų mokėjimą dar 12 mėn. arba iš karto sumokate sutartyje nustatytą likutinę vertę.

Klientui pasirinkus grąžinti telefoną ir rinktis naują modelį, pardavėjas įsipareigoja atpirkti esamą įrenginį pagal sutartyje iš anksto nustatytą likutinę vertę. Tai leidžia kas du metus atsinaujinti ir turėti naujausią „iPhone“ už geriausią kainą.

Dėmesys ekologijai ir tvarumas

Kalbant apie tokį pirkimo išsimokėtinai būdą, kai po sutarto laikotarpio galima grąžinti prekę pardavėjui ir pakeisti ją į naujesnį modelį, labai svarbus ekologijos aspektas, ypač išmaniųjų įrenginių atveju.

Minėta „Smart Deal“ paslauga, skirta įsigyti naujausius „iPhone“ modelius, veikia remiantis žiedinės ekonomikos (angl. „Circle Economy“) principais. Čia sukuriamas ciklas, kurio metu panaudoti gaminiai yra ne išmetami, o perdirbami taip pratęsiant jų gyvavimą. Taip sumažinamas atliekų kiekis, mažėja energijos ir žaliavų poreikis bei bendras poveikis aplinkai.

Foto: Organizatorių nuotr.

„Apple“ skiria daug dėmesio tvariam vartojimui. Aliuminis iš gamintojui grąžintų „iPhone“ telefonų naudojamas „MacBook Air“ kompiuterio korpuso gamybai. Tuo tarpu sunkusis metalas kobaltas, kuris išgaunamas iš senų „iPhone“ baterijų, naudojamas naujoms telefonų baterijoms gaminti.

Telefonų dėžučių pakuotės pagamintos iš daugiau nei 90 proc. perdirbto pluošto. Telefonai – iš 98 proc. perdirbtų retųjų žemės elementų. Taip pat pereinama prie 100 proc. atsinaujinančios energijos gamyboje.

Tvarumas svarbus ir automobilių pirkėjams. Tendencijos rodo, kad išsimokėtinai dažniausiai perkami nauji arba mažai naudoti automobiliai, kurie daro žymiai mažesnį poveikį aplinkai. Taip pat tokiu finansavimo būdu dažnai įsigyjamos ekologiškos transporto priemonės.

Sužinoti daugiau apie „Smart Deal“ paslaugą ir „iPhone“ įsigijimo sąlygas galite čia: