Tinginystė

16 straipsnių

Dažnai susiduriu su kitų man užduodamu klausimu, kaip įveikti tinginystę ir pradėti kažką veikti? Manau, kiekvienas pastebime, kad mūsų „noriu“ ir „reikia“ ne visuomet sutampa. Kaip pradėti daryti svarbią užduotį, jeigu nesinori, jeigu visuomet atrandame įdomesnės veiklos ir joje „paskęstame“?

Agnė Kairiūnaitė, LRT Radijo laida „Čia ir dabar“

Jei kartais leidžiame sau pamiršti įvairiausias smulkmenas, pasvajojame, tai nėra blogai – toks laikas be galo naudingas, LRT RADIJUI sako Kauno technologijos universiteto Filosofijos ir psichologijos katedros docentė Junona Almonaitienė.

Ne vieną dešimtmetį su aukšto lygio vadovais ir verslo lyderiais dirbantys žmonės neišvengiamai pastebi, kad žmogaus sėkmę labai dažnai apsprendžia ne tiek tam tikros asmeninės savybės, kiek žmogaus elgesys, rašo leidinys „Entreprenuer“.

Eglė Morkienė

Tingėti – negražu ir gėda. Šią tiesą tėvai skiepija mažyliams. Ne tik vaikai, bet ir suaugusieji retkarčiais aptingsta: nenori lipti iš lovos, naršo internete ar plepa socialiniuose tinkluose, kad tik nereikėtų nieko dirbti. Psichologė Aistė Padlipskaitė siūlo šio jausmo nesigėdyti ir jam nepasiduot...

Jei komandinis darbas jums šiek tiek primena mokyklos klasės projektus - jūs tempiate visą naštą, kai tuo tarpu kiti tinginiauja - metas rimtai pažvelgti į šią problemą ir nusistatyti kelias pagrindines taisykles.

Italai turi puikų išsireiškimą „dolce far niente“, ką išvertus pažodžiui reiškia „saldus nieko neveikimas“. Skamba išties viliojančiai! Vis dėlto ilgainiui tas saldumas ima labiau varginti nei įtemptas darbas. Kodėl tinginiavimas vargina?