spygliuočiai

24 straipsnių

Beprasidedant kalendorinei žiemai susizgribote, kad nespėjote sode atlikti genėjimo darbų, tad nusprendėte juos atidėti iki pavasario? Arboristas Renaldas Žilinskas sako, kad būtinybės atidėlioti nėra – jei leidžia oro sąlygos, medžius genėti galima ir žiemą. Be to, juos atsakingai genint šiuo metu,...

Šių metų žiema negailėjo sunkaus šlapio sniego ir smarkių vėjų, kurių neatlaikę lūžo ne tik pavieniai, bet ir miškuose augantys medžiai. Išlaužytų ir išvartytų medžių sutvarkymas yra svarbiausias darbas, kurį miške reikėtų atlikti nelaukiant šiltesnių orų. Specialistai ragina nepavėluoti, nes laiku ...

Beveik kiekvienoje sodyboje ar sode galima išvysti spygliuočių augalų, tačiau ne visi žino, kad juos taip pat reikia prižiūrėti ir puoselėti. Norint susikurti tobulą sodą, vien tik gėlių nepakaks.

Dažniausiai spygliai renkami sodo ir daržo augalų mulčiavimui. Po 3-5 cm spyglių sluoksniu drėgmė gali išsilaikyti gana ilgai, todėl augalus reikia rečiau laistyti. Be to, storas mulčio sluoksnis apsaugo lysves nuo piktžolių ir sukuria palankų mikroklimatą augalams.

Švieži spygliai kartais gali slopinti augalų augimą. Bet jei jūsų sklype auga daug pušų, eglių ir kitų spygliuočių, jų pakratus taip pat galima naudoti vietoje trąšų. Tik tai daryti reikia teisingai, prieš tai paruošus žaliavą – ją kompostavus.