Romas Majauskas

13 straipsnių

Vytautas Venslaviškis

Sprendimas Europos Sąjungoje (ES) nuo šių metų pabaigos uždrausti naudoti bitėms pražūtingus neonikotinoidus vasarinių rapsų augintojams Lietuvoje šoko nesukėlė. Vis tik dėstoma ir pesimistiškiausia prognozė, kad žemdirbiai šios kultūros iš viso nebeaugins.

Arnoldas Aleksandravičius

Lietuvos žemdirbių, pieno, mėsos perdirbėjų, sodininkų ir daržininkų, kurių produkcijos Rusija neįsileidžia, laukia nerimo ruduo ir žiema. Bet kai kuriems ES žemės ūkio ir maisto produktams (grūdams, duonai, pyragams, alkoholiui) Rusija kažkodėl neužtrenkė savo rinkos.

Stasys Jokūbaitis

Prasidėjus javapjūtei, beveik kasmet ūkininkai, perdirbėjai ir naujojo derliaus supirkėjai su nerimu žvelgia į geležinkelininkus. Ar gaus reikiamą kiekį vagonų išvežti grūdus į Klaipėdos uostą, ar derliaus transportavimas nebus pernelyg brangus?

Stasys Jokūbaitis

Palankūs pastarųjų metų orai leido ūkininkams, žemės ūkio bendrovėms išauginti gerą derlių, gauti daugiau pajamų, pasiekti rekordines eksporto aukštumas. O kaip bus šiemet? Analitikai pranašauja, kad šiais metais tokių šuolių į viršų tikėtis jau sunku, nes, siekiant konkurencinio pranašumo, reikėtų ...

Justinas Adomaitis

„Paleiskite ministerijos ir jai priklausančių agentūrų valdininkus namo – ir visam Lietuvos žemės ūkiui užteks paramos ir išmokų,“ - antradienį Žemės ūkio rūmų salėje vykusiame Lietuvos pieno gamintojų asociacijos (LPGA) narių pasitarime rėžė Vilkaviškio r. ūkininkas Albinas Šneideris. Taip asociaci...

Žemė yra pagrindinis žemdirbio turtas ir darbo priemonė, todėl natūralu, kad būtent žemdirbiai skaudžiausiai reaguoja į spekuliacijos žeme problemas. Nemažai saugiklių šioje srityje turėtų sudėti rengiamas žemės pirkimo ir spekuliacijos įstatymo projektas, kurį priiminės jau naujas Seimas.

Jovita Burokienė

Rugpjūtį prasidėjo naujas žieminių pasėlių draudimo etapas, tačiau ūkininkai draudžiasi neaktyviai. Per metus besinaudojančiųjų pasėlių draudikų paslaugomis sumažėjo nuo 882 iki 354, o apdraustų pasėlių plotas – nuo 270 tūkst. iki 126 tūkst. hektarų. Dauguma ūkininkų pasėlius draudė nuo trijų rizikų...

Albinas Čaplikas

Per įtemptas derybas su Lietuvos sėklininkystės asociacija ūkininkams pavyko susitarti dėl bene mažiausių ES rinkoje selekcinių mokesčių.

Augindami javus, žemdirbiai augina ir šiaudus - pastarųjų gamybos potencialas siekia 4 mln. tonų kasmet. Apie 15-20 proc. šio kiekio lieka laukuose, maždaug tiek pat sunaudojama pašarams ir kraikui, iki 1 proc. - daržininkystei ir energijos gamybai, o apie 60 proc. šiaudų derliaus nepanaudojama.