Prenumeruok

Mėnulis

Mėnulis

Mėnulis – palydovas ir vienintelis Žemės gamtinis palydovas. Tarp mėnulio ir žemės yra 1,3 šviesos minutės. Palydovas yra antras pagal šviesumą kosminis kūnas matomas iš žemės.

Plika akimi šviesiame mėnulio skritulyje matomas tamsios dėmės ir lygios žemės sritys – jos vadinamos jūromis. Šviesios sritys yra aukštumos ir vadinamos žemynais. Šie pavadinimai sąlygiški, nes mėnulio paviršiuje nėra didelio kiekio vandens.

Tiek jūrose, tiek žemynuose yra daug kraterių. Matomoje mėnulio pusėje lygumų yra daugiau negu nematomoje.

NAUJIENOS

Pirmadienį galite nuoširdžiai bendrauti, būti tarp žmonių ir dalintis tikra, nesuvaidinta informacija – kalbėsite lengvai, nuoširdžiai ir...

Sekmadienį reikės rodyti savo išmintį, didžiausius intelekto gebėjimus – kokia informacija galite dalintis su kitais ir suteikti jiems prasmę?

Šiandien reikės stengtis būti unikaliu, išradingu ir galvoti tikras ateities idėjas – meskite šalin senus stereotipus, kalbėkite apie ateitį.

Dujų milžino palydovas Ganimedas galėjo patirti didžiausią kada nors pastebėtą Saulės sistemoje susidūrimą. Japonijos mokslininkai iš...

Šiandien galite dienos eigoje patirti daug ir skirtingų pojūčių, emocijų, kas pavers dieną keista, ilga, tačiau potencialas malonumui yra.

Po skirtingais Zodiako ženklais gimusios moterys pasižymi įvairiomis savybėms, ypatumais. Astrologai išskiria šešias valdingiausias moteris pagal...

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10