malūnas

19 straipsnių

Malūnas – įrenginys, mašina kietoms medžiagoms smulkiai trupinti; trupintuvas. Malūnai naudojami naudingųjų iškasenų sodrinimo, akmens anglių, metalurgijos, cemento, chemijos, statybinių medžiagų, maisto pramonės įmonėse.

Julija Leimonė

Kai kaunietis Pranciškus Jakubauskas pasistatė savo privatų malūną, jis nė nežinojo, į ką visa tai išaugs. O išaugo į patį tikriausią šeimos verslą, prie kurio vairo šiuo metu stovi Pranciškaus anūkė Julita. Su pašnekovais – verslo pradininku ir dabartine vadove, kalbamės apie tai, iš kur anuomet ki...

Lina Dūdaitė-Kralikienė

Sugriuvo paskutinysis Rokiškio rajone medinis vėjo malūnas. Pakapinės kaime (Juodupės sen.) stovėjęs medinis malūnas traukė pravažiuojančiųjų dėmesį. Prie jo sustodavo norintieji įsiamžinti. Tiesa, į vidų jau niekas nebedrįsdavo užeiti. Deja, malūno istorija baigta. Kovo 2-ąją jis nugriuvo.

Vytautė Merkytė

„Žemaičių kalba skiriasi nuo lietuvių. Pavyzdžiui, žodis „brėkšta“. Lietuvoje jis reiškia „švinta“, o žemaitiškai – „temsta“. Yra toks festivalis „Brėkštanti aušrelė“, mes jo nesuprantame“, – juokiasi Žemaičių kultūros draugijos Telšių skyriaus pirmininkas Andrius Dacius. Jį sutikome beieškodami ger...

Vandens turizmo pramogos pastaraisiais metais įgauna vis didesnį pagreitį – baidarių nuomotojų teigimu, iki birželio vidurio sulaukiama apie 60-70 proc. rezervacijų visiems vasaros savaitgaliams.

Panevėžio rajone, Ramygaloje, grūdai malami 1929-ųjų įranga. Susimalti grūdų ir parsivežti namo ką tik sumaltų miltų į Ramygalą plūsta žmonės ne tik iš Panevėžio, Anykščių, Kėdainių, Ukmergės, Biržų, Rokiškio rajonų, bet ir iš tolimesnio Raseinių krašto, rašo „Lietuvos žinios“.

Pernai energingai nusiteikusių dviratininkų grupė keliavo „Malūnų keliu“. Šiais metais organizuojamas žygis liepos 10-11 dienomis ir orientuotas ne tik į istorinį - kultūrinį maršrutą, į sveikos gyvensenos ir turiningo laisvalaikio leidimo būdą.