lytiškai plintančios ligos

18 straipsnių

lytiškai plintančios ligos – tai tokios ligos, kuriomis užsikrečiama lytinių santykių arba yra perduodamos per kūno skysčius – kraują, spermą, makšties išskyras ir gali būti perduodama net vaikui per motinos pieną.

Aigustė Tavoraitė

Lietuvoje sergamumas lytiškai plintančiomis ligomis (LPI) padidėjo, užsikrėtė net 20 moksleivių. Savo ruožtu medikai vis sunkiau įveikia gonorėją, sifilį ir chlamidiozę. LPI problema didėja ir dėl to, kad dažnai sergama „partizanine“ forma, kai liga ilgai nerodo aiškių ženklų.

Aušra Župerkaitė

Maudynės – vienas iš vasaros malonumų, bet šilto oro ir šalto vandens temperatūrų skirtumas moters sveikatai ne į naudą. Į klausimus, kokie negalavimai tyko moterų šiltuoju sezonu, atsakė Kauno Centro poliklinik os vyresnioji gydytoja akušerė-ginekologė Dovilė Morkūnaitė-Čerekienė.

Artėjant Šv. Valentino dienai, Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras pataria įsimylėjėliams nedovanoti vienas kitam lytiškai plintančių infekcijų. Šios infekcijos pavojingos, nes dažniausiai nejaučiami jokie simptomai arba jie pasireiškia ne iškart. Lytiškai plintančių infekcijų nesu...

Ramiu balsu mintis dėstantis Raminas Bastani jau nebepamena, kiek tiksliai kartų jam teko tikrintis dėl lytiniu keliu plintančių ligų ( LPL). Vyras mano, jog vien per pastaruosius dvejus metus tokių tyrimų skaičius gali siekti 50.

Lytiškai plintančios ligos tikrai nėra ta tema, kuria žmonės mėgtų kalbėti net ir su artimais draugais. Tačiau šios ligos kamuoja gana daug žmonių visame pasaulyje. Šia subtilia tema kalbamės su Medicinos diagnostikos ir gydymo centro gydytoju dermatovenerologu Algirdu Šumila.

XXI amžiaus pradžioje JAV ir Europos gydytojai susidūrė su netikėtu reiškiniu: tarp vyresnių nei 50 metų amžiaus pacientų itin išaugo sergamumas lytiškai plintančiomis ligomis. Iš vienos pusės, situacija – nedžiuginanti, tačiau iš kitos, kaip nebūtų keista, - suteikianti vilties...