limfmazgiai

24 straipsnių

Limfmazgis (lot. nodus lymphoideus) – limfinės sistemos sudėtinė dalis, limfagyslių sutekėjimo vieta. Žmogaus kūne yra apie 700-800 įvairaus dydžio limfmazgių. Forma taip pat įvairi, bet dažniausiai plokšti suapvalinti. Kiekvieną limfmazgį sudaro jungiamojo audinio kapsulė, kuri pertvarėlėmis padalinta į skilteles. Skiltelės pripildytos limfoidinio audinio, kuriame daug limfocitų ir makrofagų. Limfmazgiai skirstomi į periferinius (galimus apčiuopti) ir vidinius (esančius organizmo viduje).

Delfi laida „Sveiki! su gydytoju V. Morozovu", parengė Gabrielė Grinkaitė

Vienas iš gana dažnų ligos požymių yra padidėję limfmazgiai. Juos dažniausiai bandome užčiuopti už ausų ar prie kaklo. Visgi, pasirodo, kad jie gali būti padidėję kone kiekvienoje kūno vietoje, tačiau dėmesį ypač reikėtų atkreipti tada, jei jie padidėjo prie raktikaulių. Apie kokias ligas gali prane...

Saulė Norvilaitė

Prieš porą savaičių buvau stipriai peršalęs ir tada man ant kaklo išdidėjo vienas limfmazgis. Galvojau, kad taip nutiko paprasčiausiai dėl to, jog sirgau. Tačiau jau trečia savaitė limfmazgis nemažėja. Jis dar ir skausmingas. Ar turėčiau dėl to sunerimti? (Romas, 30 m.)