Amsterdamo „Ajax“

166 straipsnių

Amsterdamo „Ajax“ – stipriausias Nyderlandų futbolo klubas, įkurtas 1900 metais.

„Ajax“ net 54 kartus žaidė aukščiausios Nyderlandų futbolo lygos finale, iš jų 33 kartus tapo čempionais. 3 vietą klubas užėmė 11 kartų. Ties čia „Ajax“ titulai nesibaigia – klubas taip pat yra 18 kartų iškovojęs Nyderlandų futbolo taurę bei 7 kartus pelnęs Supertaurę.

Tarptautiniuose turnyruose „Ajax“ rungtyniauja taip pat sėkmingai – UEFA Čempionų lygą klubas laimėjo 4 kartus, Supertaurę iškovojo 3 kartus bei po vieną kartą laimėjo Taurių taurę ir Europos lygą.

Praėjusiame sezone UEFA Čempionų lygos pusfinalį pasiekęs ir Europą atakuojančiu futbolu žavėjęs Amsterdamo „Ajax“ priverstas sudėti ginklus jau po grupių etapo. Galingiausias Nyderlandų klubas namuose sensacingai pralaimėjo dėl traumų ir diskvalifikacijų smarkiai nukraujavusiai „Valencia“ ir užleid...