Vienas tyrimų Vilniaus miesto apskrities vyriausiajame policijos komisariate pradėtas šių metų sausio 24 dieną po to, kai iš įvairių elektroninių paštų įvairioms valstybinėms institucijoms Vilniaus mieste (prokuratūros, teismai, oro uostas, Seimas, švietimo įstaigos ir kt.) sulaukus melagingų pranešimų apie jų pastatuose padėtus sprogmenis. Tyrimas buvo vykdomas pagal Baudžiamojo kodekso 285 straipsnio 2 dalį, tai yra dėl melagingo pranešimo apie visuomenei gresiantį pavojų.

Kaip Eltai teigė Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Rita Stundienė, šio ikiteisminio tyrimo metu buvo atlikti visi reikiami proceso veiksmai ir išnaudotos visos galimybės nustatyti nusikalstamą veiką padariusį asmenį, tačiau toks asmuo nenustatytas.

„Prokuroro motyvuotu nutarimu ikiteisminis tyrimas šių metų rugpjūčio 17 d. buvo sustabdytas“, – teigė R. Stundienė.

Kitas ikiteisminis tyrimas, prokuratūros duomenimis, Vilniaus AVPK pradėtas šių metų vasario 24 d. po to, kai tą pačią dieną elektroniniu paštu buvo gautas pranešimas dėl grasinimo susprogdinti Vilniaus oro uoste lėktuvus. Anot prokuratūros atstovės R. Stundienės, ir šis tyrimas, nenustačius asmens ar asmenų, galėjusių atsiųsti melagingą pranešimą dėl grasinimo susprogdinti lėktuvus, buvo sustabdytas.

„Prokuroro motyvuotu nutarimu ikiteisminis tyrimas šių metų liepos 27 d. buvo sustabdytas“, – tvirtino prokuratūros atstovė.

R. Stundienė pažymėjo, kad gavus reikšmingų naujų duomenų, minėti ikiteisminiai tyrimai gali būti atnaujinti.

ELTA primena, kad šių metų sausio 24 d. įvairios valstybinės institucijos sostinėje, tarp kurių – Generalinė prokuratūra, Seimas, Vilniaus oro uostas, viena sostinės mokyklų, gavo melagingus pranešimus apie jų pastatuose padėtus sprogmenis. Kitomis tos pačios savaitės dienomis tokio pobūdžio melagingus pranešimus gavo dienraščio „Lietuvos rytas“ redakcija, naujienų portalo „15min.lt“ redakcija, taip pat dalis tiek Vilniuje, tiek ir Kaune esančių teismų.

Šie melagingi pranešimai laikinai buvo sutrikdę institucijų darbą, mat į jų pastatus patikrai buvo atvykę policijos pareigūnai, išminuotojai, ugniagesiai gelbėtojai, dalyje institucijų buvo evakuoti darbuotojai, Vilniaus oro uoste buvo evakuoti keleiviai. Nė viename iš minėtų institucijų sprogmenys nebuvo rasti.