Už šį baudžiamąjį nusižengimą teismas moteriai skyrė 7 mėnesių laisvės apribojimo bausmę bei nurodė išdirbti 100 valandų neatlygintinų darbų.

Kaip informavo teismo atstovė Irma Gritėnienė, baudžiamąją bylą išnagrinėjęs teismas nustatė, kad medicinos įstaigos informuota apie COVID-19 ligos diagnozavimą ir įspėta dėl apsaugos priemonių, kurių privalo laikytis bendraudama su žmonėmis, penkiasdešimtmetė kupiškietė išvyko iš savo gyvenamosios bei saviizoliacijos vietos, taip sukeldama pavojų kitiems asmenims užsikrėsti pavojinga užkrečiamąja liga.

Moteris teisinosi nejautusi ligos požymių, kaltę pripažino iš dalies. Tačiau jos kaltumą pagrindė liudytojų parodymai, naudoto telefono skambučių bei bazinių stočių, prie kurių jungėsi telefonas, analizė bei kiti įrodymai.

Teismas, skirdamas bausmę, nusprendė, kad bausmės tikslai bus pasiekti moteriai paskyrus laisvės apribojimo bausmę, – moteris nedirba, tad jai netikslinga skirti baudą.

Teismas pripažino kupiškietę kalta padarius nusikalstamą veiką, jai paskirta 7 mėnesių laisvės apribojimo bausmę, įpareigojant per laisvės apribojimo laikotarpį dirbti arba būti užsiregistravus Užimtumo tarnyboje prie Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.

Moteris įpareigota per 5 mėnesius nuo nuosprendžio įsiteisėjimo išdirbti 100 valandų neatlygintinų darbų sveikatos priežiūros, socialinių paslaugų įstaigose ar nevalstybinėse organizacijose, kurios rūpinasi senyvo amžiaus asmenimis, neįgaliaisiais ar kitais pagalbos reikalingais žmonėmis.

Nuosprendis per 20 dienų nuo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas Panevėžio apygardos teismui.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (13)