Prezidentas G. Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija ir Teismų įstatymu bei susipažinęs su Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato 2020 m. gegužės 22 d. raštu ir prie jo pridėta administracinio nusižengimo bylos medžiaga, pasirašė dekretą, kuriuo kreipėsi į Teisėjų tarybą patarimo dėl Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjo M. Striauko atleidimo iš pareigų, jam savo poelgiu pažeminus teisėjo vardą.

Prezidentūra pranešė, kad šalies vadovas taip pat sustabdė teisėjo M. Striauko įgaliojimus, kol bus priimtas sprendimas dėl jo atleidimo iš pareigų.

Sprendimas kreiptis į Teisėjų tarybą buvo priimtas Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariatui pateikus duomenų, jog pradėta administracinio nusižengimo byla dėl asmens vairavimo apsvaigus alkoholiu.

Pasak prezidento, teisėjų elgesiui turi būti keliami aukščiausi etikos standartai. Teisėjų reputacija privalo būti nepriekaištinga, dėl jų moralinių nuostatų negali kilti jokių abejonių.

Šalies vadovo teigimu, visi teisėjai turi jausti atsakomybę už savo profesijos garbę ir prestižą, nes nuo to priklauso visuomenės pasitikėjimas teismais.

Pagal Konstituciją dėl teisėjų atleidimo prezidentui pataria Teisėjų taryba.

Nacionalinė teismų administracija yra pranešusi, kad teisėjo M. Striaukos elgesį taip pat planuoja svarstyti Teisėjų etikos ir drausmės komisija.

Vilniaus apylinkės teismo teisėjas neblaivus prie vairo buvo sulaikytas praėjusį antradienį, apie 7.40 valandą, Vilniuje. Kaip pranešė policija, automobilis „Škoda Superb“ buvo sustabdytas Dzūkų gatvėje, jį vairavusiam M. Striaukui nustatytas 0,61 promilės girtumas.