Jis dviejų instancijų teismuose buvo išteisintas dėl kaltinimų sukčiavimu ir piktnaudžiavimu. Kartu su juo išteisintas ir lobistas Andrius Romanovskis.

Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus vyriausiasis prokuroras Mindaugas Rimkus trečiadienį BNS sakė, kad kasaciniu skundu prašoma panaikinti išteisinamuosius nuosprendžius ir bylą grąžinti Apeliaciniam teismui.

Pernai lapkričio 25 dieną Lietuvos apeliacinis teismas paskelbė, kad žemesnės instancijos teismas abu asmenis išteisino pagrįstai.
Prokuratūra bando įrodyti, kad V. Matuzas faktiškai vadovavo labdaros fondui, o jam aukoję verslininkai sulaukė politiko paramos Seime. Vilniaus apygardos teismas paskelbė, kad visi įstatymų projektai, dėl kurių kaltintas V. Matuzas, perėjo griežtai reglamentuotą kontrolę, be to, nerasta įrodymų, kad jis būtų pasisavinęs fondo pinigus.

Teisėja Regina Gaudutienė paskelbė, kad visus bylos įrodymus ištyrusi ir išanalizavusi kolegija nerado pagrindo tenkinti prokuratūros skundo. Teisėjų įsitikinimu, pirmos instancijos teismas teisingai nusprendė, kad V. Matuzas nevadovavo, neorganizavo ir apgaule iš labdaros ir paramos fondo „Paramos iniciatyvos“ 16,7 tūkst. eurų nepasisavino.

„Pareiga įrodyti, kad asmuo padarė nusikaltimą, turi baudžiamąjį persekiojimą vykdančios institucijos. Tačiau šioje byloje nesurinkta įrodymų, neabejotinai patvirtinančių V. Matuzo kaltę sukčiavus. Byloje neįrodyta apgaulė – esminis sukčiavimo požymis“, – yra sakiusi teisėja R. Gaudutienė.

Teismas atkreipė dėmesį, kad V. Matuzo Seimui pateikti įstatymo projektai perėjo griežtą įstatymo registravimo kontrolę, priimti įstatymų pakeitimai yra galiojantys.

„Įstatymas nedraudžia teikti paramą neįgaliesiems ir pagyvenusiems žmonėms, o veiksmai, susiję su savęs kaip Seimo nario reklamavimu nėra nusikalstami“, – paskelbė teisėja.

Prokuroras V. Matuzui siūlė skirti penkerių metų laisvės atėmimo bausmę ir 7,5 tūkst. eurų baudą, o lobistą A. Romanovskį dėl piktnaudžiavimo nuteisti 28 tūkst. eurų bauda.

V. Matuzas ir A. Romanovskis savo kaltę kategoriškai neigė.
V. Matuzas Seimo nariu buvo 2008–2012 ir 2000–2004 metais, jis priklausė Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų frakcijai.