Taip nusprendė Panevėžio apygardos teismas, neviešame posėdyje išnagrinėjęs V. Butvilo baudžiamąją bylą. Anot STT, buvęs teisėjas pripažintas kaltu – jo padaryta veika yra nusikalstama ir atitinka nusikaltimo, numatyto Baudžiamojo kodekso 228 str. 2 d. (piktnaudžiavimas), sudėtį.

Nors teismas pripažino, kad V. Butvilas piktnaudžiavo tarnyba, tačiau įvertinęs teismo medicinos ekspertų išvadas dėl jo dabartinės sveikatos būklės nutarė baudžiamąją bylą dėl buvusio teisėjo nutraukti ir priverčiamosios medicinos priemonės netaikyti, informuoja STT.

Ši nutartis per 20 dienų gali būti skundžiama Lietuvos apeliaciniam teismui.

STT Šiaulių valdybos pareigūnai, atlikdami ikiteisminį tyrimą, nustatė, kad V. Butvilas, siekdamas asmeninės naudos, piktnaudžiavo tarnybine padėtimi ir prašė Radviliškio rajono savivaldybės tarybos nario paveikti atsakingus asmenis, kad pažeidžiant teisės aktų reikalavimus būtų įrengtas įvažiavimas į namo, kuriame jis gyvena, kiemą.

Siekdamas, kad prašomi veiksmai būtų atlikti, V. Butvilas vienoje civilinėje byloje priėmė Radviliškio rajono savivaldybės tarybos nario interesams palankų neteisėtą sprendimą.