Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorė Nomeda Urbonavičienė apeliaciniu skundu prašo panaikinti Marijampolės rajono apylinkės teismo išteisinamąjį nuosprendį kaip neteisėtą, nepagrįstą, priimtą padarant Baudžiamojo proceso kodekso pažeidimus bei nepagrįstas išvadas, pranešė prokuratūra.

Baudžiamojoje byloje Lazdijų meras A.Margelis kaltintas piktnaudžiavimu, Investicijų skyriaus vadovas Vidmantas Pilvinis - piktnaudžiavimu ir dokumento suklastojimu, administracijos direktorius Gintautas Salatka ir "Lazdijų šilumos" direktorius Virgaudas Šerėnas - piktnaudžiavimu, o buvęs savivaldybės Architektūros skyriaus vedėjas Petras Selilionis - kyšininkavimu.

Marijampolės apylinkės teismas lapkričio viduryje juos išteisino.

Prokurorė su tokiu sprendimu nesutinka ir prašo visus juos pripažinti kaltais dėl piktnaudžiavimo bei skirti jiems nuo vienerių iki trejų metų laisvės atėmimo bausmes.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, meras su kitais pareigūnais galimai piktnaudžiavo tarnybine padėtimi, siekdami vienos politinės partijos narės palankumo ir palaikymo Tėvynės sąjungai-Lietuvos krikščionims demokratams Lazdijų rajono savivaldybės tarybos koalicijoje.

Kaltinamajame akte rašoma, kad A. Margelis davė nurodymus savo pavaldiniams Investicijų skyriaus vadovui V.Pilviniui ir administracijos direktoriui G.Salatkai bei V.Šerėnui kuo skubiau įsteigti Marijai Bakšienei naują etatą įmonėje "Lazdijų šiluma". Anot prokurorų, naujai pareigybei numatytas atlyginimas buvo kelis kartus didesnis nei ankstesnėje M.Bakšienės darbovietėje.

Meras esą ne tik piktnaudžiavo tarnybine padėtimi, bet ir organizavo pavaldžių asmenų piktnaudžiavimą. Be to, vienasmeniškai nustatė valstybinėje įmonėje įdarbintos moters užmokesčio dydį, kuris viršijo net ir Lazdijų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo darbo užmokestį.

A.Margelis viešai neigė jam mestus kaltinimus ir svarstė, kad teisėsaugos pareigūnai galėjo tapti jo oponentų politinės kovos įrankiais. Pasak mero, M.Bakšienės balsas neturėjo lemiamos įtakos renkant jį meru - A.Margelį palaikė 20 tarybos narių, administracijos direktorių - 19 tarybos narių iš 25.

A.Margelis Lazdijų rajono meru perrinktas 2011 metų balandžio 12 dieną. Jis mero pareigas taip pat ėjo 1997-2000 metais ir nuo 2007-ųjų iki 2011 vasarį vykusių savivaldos rinkimų.