Įtariama, kad teisėjas, siekdamas asmeninės naudos, piktnaudžiavo tarnybine padėtimi ir klastojo dokumentus. Buvo nustatyta, kad Vytautas Butvilas prašė Radviliškio rajono savivaldybės tarybos nario paveikti Šeduvos miesto seniūną, kad pažeidžiant teisės aktų reikalavimus būtų įrengtas įvažiavimas į namo, kuriame gyvena teisėjas, kiemą.

Siekdamas, kad prašomi veiksmai būtų atlikti, teisėjas Vytautas Butvilas priėmė Radviliškio rajono savivaldybės nario interesams palankų neteisėtą sprendimą civilinėje byloje.

Pagal Lietuvos Respublikos Konstituciją teisėjas gali būti patrauktas baudžiamojon atsakomybėn, suimtas, ar kitaip suvaržyta jo laisvė tik gavus Seimo, o tarp Seimo sesijų - Respublikos Prezidento sutikimą.

Kaip informuoja Prezidento spaudos tarnyba, leisdama patraukti teisėją baudžiamojon atsakomybėn, šalies vadovė pabrėžė, kad bet kokie įtarimai teisėjui kompromituoja visą šalies teismų sistemą, pakerta visuomenės pasitikėjimą teismais, todėl turi būti išsiaiškinta kaip galima greičiau.