„Eurovaistinės“ vaistininkė Jovita Juodsnukytė pranešime žiniasklaidai sako, kad užklupus galvos skausmui pirmiausia pagalvokite, kada paskutinį kartą gėrėte vandenį? Anot jos, galvos skausmas kankina daugelį žmonių, dažniausiai jis užklumpa jau paauglystėje. Dažniausiai galvos skausmas kyla dėl dviejų priežasčių – kai jis įspėja apie ligas arba kai nesirūpiname savimi ir nevartojame pakankamai skysčių, nesiilsime.

Jovita Juodsnukytė

Tiesa, jeigu galvos skausmas pasikartoja dažnai, rekomenduojama kreiptis į gydytoją.

„Jeigu vis skauda ir skauda, niekada neprisimenate savęs, kad neskaudėtų galvos, tuomet siūlyčiau pasitikrinti kraujospūdį, galbūt turite padidėjusį kraujospūdį, kurio negydote. Taip pat gali būti migrena, tačiau ši liga pasireiškia išskirtiniu skausmu, jį sunku supainioti, dažniausiai mikregos metu negalima net eiti į darbą ar vairuoti. Šiais atvejais rekomenduočiau kreiptis į gydytojus“, – sako vaistininkė.

Ji taip pat priduria, kad dažnai galvą skauda ir dėl to, kad neišgeriame pakankamo kiekio vandens, nepailsime ir neskiriame laiko miegui. Būtent dėlto pradėjus skaudėti galvą vaistininkė rekomenduoja pirmiausiai išgerti vandens, jeigu turite galimybę, prigulti pailsėti, o kai tai nepadeda, skausmą malšinti vaistais.

Geriamasis vanduo
Foto: Shutterstock

Kęsti galvos skausmo ir kankintis laukiant kol jis praeis, pasak vaistininkės, tikrai nereikėtų. Jeigu ilgai laukiama, vaistai gali ir neįveikti skausmo, todėl geriau nedelsti. Dažniausiai geriausia rinktis nesteroidinius vaistus nuo uždegimo, kurių veiklioji medžiaga – ibuprofenas ar paracetamolis. Jų rekomenduojama visada turėti savo namų vaistinėlėje.

Vaistus reikėtų pradėti vartoti nuo silpnesnių, vaistininkė nerekomenduoja gerti stiprios dozės tada, kai skausmą įveiktų ir silpnesnis vaistai. Svarbu prisiminti, kad išgėrus vaistų, 4–6 valandas jų nereikėtų kartoti, ypač nevartoti kartu vaistų turinčių skirtingą veikliąją medžiagą, pavyzdžiui, ibuprofeną ir paracetamolį.