Pasak specialistų, siekiant nepervargti labai svarbu efektyviai planuoti savo laiką. Įmonės „Prasmingi pokyčiai“ įkūrėja Jūratė Jurginytė sako, kad norint dirbti efektyviai svarbu išsiaiškinti, kuriuo paros metu galite būti produktyviausi, būtent tada ir vertėtų skirti laiko sudėtingiausiems darbams. „Kiekvienas žinome, kada šis laikas – ryte ar vakare. Svarbu stebėti savo energijos lygį, planuoti darbus pagal laiką. Geriausia planuoti darbus iš vakaro ir numatyti TOP 3 užduotis, kurias svarbu padaryti. Specialistai pataria pradėti nuo nemalonių darbų“, – sako J. Jurginytė.

Atlikus nemalonias užduotis pokyčių trenerė pataria padaryti pertrauką, taip „ištuštinsite“ galvą ir paruošite ją kitiems darbams, atsiras daugiau pajėgumo mąstyti, rašoma pranešime spaudai.

Rasti laiko poilsiui

Net jeigu ir neplanuojate atostogų, svarbu rasti laiko poilsiui. J. Jurginytė sako, kad žmogus gali būti produktyvus 6–8 valandas, todėl kasdien dirbdami viršvalandžius, vargu, ar galite nuveikti daugiau. „Svarbu atkreipti dėmesį, kiek turime laiko „vagių“, kiek prakalbėjome, žinučių parašėme ir pamatysime, kad nuoseklaus darbo ir buvo 6–8 valandos“, – sako specialistė taip tik pabrėždama laiko planavimo naudą.

„Eurovaistinės“ vaistininkė Jovita Juodsnukytė sako, kad darbo ir poilsio režimas ypač svarbu norint išvengti pervargimo. „Taip pat produktyvumą išsaugoti padeda tinkamas miego režimas, subalansuota mityba, fizinis aktyvumas. Daug dirbantys savo organizmą galėtų papildyti B grupės vitaminų, magnio, ginkmedžio atsargomis“, – pataria farmacijos specialistė.

Sėkmingai planuoti darbą ir poilsį ypač svarbu vasarą, kai norime suspėti pasimėgauti visais šio sezono teikiamais malonumais.

„Eurovaistinė“ iniciavo projektą „Sveika vasara“, kurio siekia atkreipti dėmesį į vasariškų veiklų naudą mūsų sveikatai.

Farmacininkai kviečia rasti laiko veikloms, kurias dažnai pamirštame – pasigrožėti saulėlydžiu, išragauti uogų, pasivaikščioti basiems ir užsiimti dar daug kitų vasariškų veiklų.