„Net keturi šiandien į kainyną pirmą kartą įtraukti vaistai yra onkologiniai. Vieni jų skirti gaubtinės ir tiesiosios žarnos karcinomai gydyti, kiti – kovai su bronchų ir plaučių piktybiniais navikais, o dar du – neoperuotinai ar metastazavusiai melanomai gydyti. Be to, buvo praplėstos trijų priešvėžinių vaistų skyrimo indikacijos, todėl pacientai, sergantys melanoma bei nesmulkialąsteliniu plaučių vėžiu, galės gauti kompensuojamą gydymą ir šiais vaistiniais preparatais. Tokiu būdu padidėja gydymo pasirinkimo galimybė", – sako VLK Vaistų kompensavimo skyriaus vedėjas Evaldas Stropus.

Taip pat kompensuojamųjų vaistų kainynas pasipildė vaistais širdies veiklos nepakankamumui, lėtiniam hepatitui C bei idiopatinei trombocitopeninei purpurai gydyti.

Pasak E. Stropaus, svarbu tai, kad beveik visų naujųjų vaistų įsigijimo išlaidos privalomuoju sveikatos draudimu apsidraudusiems pacientams yra kompensuojamos 100 procentų. Tik kardiologiniai vaistai iš PSDF biudžeto lėšų kompensuojami 90 procentų.

VLK primena, kad priemoka už daugumos kompensuojamųjų vaistų vieną pakuotę negali viršyti 4,11 eurų, kai vaistas kompensuojamas 100 procentų bazinės kainos. Didesnė priemoka galima tik tokiu atveju, jei vaistą gamina vienintelis gamintojas ir jo preparatas yra nepakeičiamas. Taip pat, jei gamintojas nesutiko mažinti Lietuvai taikomos vaisto kainos.

Iš viso kainyne dabar įrašyti 1 723 vaistai. Visą vaistų kainyną rasite čia.