Pacientui svarbu išsiaiškinti, kada gydymo įstaiga, prie kurios jis yra prisirašęs, dirba ir kada šeimos gydytojai priima savaitgaliais.

Taip žmonės, kurie skundžiasi paūmėjusiomis lėtinėmis ligomis, sutaupytų daug laiko, o ligoninių priėmimo skyriuose būtų mažesnės eilės ir būtų galima greičiau gauti reikiamas medikų paslaugas sunkesniems ligoniams, teigiama pranešime spaudai.

„Žiemą, kai įvairių traumų – rankų, kojų lūžių, sumušimų bei peršalimo ligų gerokai padaugėja. Dalis pacientų, užuot kreipęsi į ligonines, savo sveikatos problemas galėtų patikėti poliklinikoje dirbančiam budinčiam šeimos gydytojui“, – teigia Viačeslavas Zaksas, VLK Sveikatos priežiūros paslaugų departamento direktorius.

Į ligoninės priėmimo skyrių greitosios pagalbos automobiliai atveža sunkius ligonius: sužalotus, kankinamus nepakeliamo skausmo, praradusius sąmonę, kuriems svarbu kuo skubiau suteikti būtinąją pagalbą. Tad lėtiniams ligoniams tenka laukti ir priėmimo skyriuje praleisti ne vieną valandą.

„Visos šeimos medicinos paslaugas teikiančios įstaigos turi užtikrinti nepertraukiamą (visomis dienomis ištisą parą) šių paslaugų teikimą. Tiesa, kai kurios įstaigos sudaro sutartis su kitomis įstaigomis, dirbančiomis visą parą. Tai gali būti kita visą parą dirbanti šeimos medicinos paslaugas teikianti įstaiga arba ligoninė. Pacientai dėl šių paslaugų į įstaigą atvyksta patys, t. y. kaip atvyktų pas savo šeimos gydytoją“, – sako V. Zaksas.

Pasak jo, pastaruoju metu gausėja poliklinikų, kurios pačios, atsižvelgdamos į savo pacientų poreikius bei gerindamas šių paslaugų prieinamumą, teikia paslaugas ir poilsio dienomis.

„Labai svarbu, kad gydymo įstaigos informaciją apie darbo laiką ar su kokia visą parą paslaugas teikiančia įstaiga yra sudaryta sutartis, skelbtų pacientui matomoje vietoje, kad prie jų prisirašę pacientai žinotų, kur jie galėtų kreiptis gydymo įstaigos nedarbo metu“, – primena V. Zaksas.

Atkreipiamas dėmesys, kad šeimos gydytojo kompetencijai priskiriami įvairūs tiriamieji ir gydomieji veiksmai, pavyzdžiui, bendras fizinis ligonio ištyrimas, arterinio kraujo spaudimo matavimas, elektrokardiogramos užrašymas ir įvertinimas, injekcijų į raumenis, poodį, veną atlikimas, kraujo paėmimas tyrimams, kai kurių laboratorinių tyrimų, lūžusių kaulų imobilizavimas įtvarais, įvairių kūno vietų tvarstymas, skrandžio plovimas ir kt.

Esant medicininėms indikacijoms ir neaiškiais atvejais pacientas gali būti siunčiamas specialisto konsultacijai, o prireikus – į ligoninę.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)