Apie kūno priežiūros priemones laidoje „Sveiki! su gydytoju V. Morozovu“ kalbėjo „Kardiolitos klinikų“ gydytoja dermatovenerologė Aistė Audickaitė. Pasak gydytojos, svarbiausia kiekvienam turėti 2 veido priežiūros priemones – apsaugą nuo saulės ir drėkinantį kremą. Visgi, esant jautriai odai, padidėjusiai pigmentacijai, bėrimams ar norint sulėtinti senėjimo procesus, reikalingi ir serumai, kremai, turintys veikliųjų medžiagų, tokių kaip retinolis, vitaminas c, niacinamidas ir panašiai.

– Kiek iš tiesų užrašai ant etikečių, skelbiantys inovatyvumą, natūralumą ir dermatologų patikrinimą, yra teisingi? Ar į juos reikėtų kreipti dėmesį?

– Užrašai ant pakuočių su žodžiais „natūralu“, „organiška“, ne visuomet tai reiškia. Tikslingiausia skaityti produktų sudėtį ir įvertinti sudėtines dalis.

– Kokių priemonių nepatartumėte naudoti?

– Paakių kremas jauniems pacientams, taip pat neturinties odos problemų, nėra būtinas, dažnu atveju pakanka naudoti kasdienį drėkinantį veido kremą ir paakių zonai. Vyresniems pacientams ar turintiems jautrią akių vokų odą, ar bėrimus aplink akis paakių kremas pagerintų situaciją ir nesukeltų sudirginimo, nes tokiais atvejais naudojami veido kremai turi aktyvių veikliųjų medžiagų, kurios paakių zonai gali būti per stiprios. Kitas produktas yra vandeniui atsparus tušas. Jame yra daug vaško ir silikono, kurie kenkia blakstienoms. Be to, jį sunku nuvalyti, tad blakstienos gali iškristi bandant nusivalyti tušą. Taip pat populiaru naudoti kremus nuo strijų ir celiulito. Tokie kremai tiesiog gerai sudrėkina odą ir ji atrodo gražiau, bet strijų kremas tikrai nepakeis ir joms nepadės.

– O kaip su veido toniku?

Toniko paskirtis reguliuoti odos pH. Jeigu nenaudojami produktai, turintys sudėtyje medžiagų, kurios pakeičia odos pH, pvz. anksčiau dažnai buvo randamas alkoholis, tokiu atveju tonikas nėra būtina priemonė.

– Dar yra kitas stebuklingas vanduo, kuris viską nuvalo – micelinis vanduo. Tačiau po jo reikia veidą nuprausti su paprastu vandeniu.

– Micelinis vanduo – tai vanduo, kuriame yra micelės – riebalų lašeliai, jie tarsi išstumia nešvarumus iš odos paviršiaus. Kai kurie micelinį vandenį nuplauna, nes nuplovimas jiems asocijuojasi su švaros pojūčiu, tačiau to daryti nereikia.

Veido tonikas

– Kalbant apie švarą, labai dažnai akcentuojama, kad svarbiausia neliesti veido rankomis, nes ant jų labai daug bakterijų. Ir tai labai padidina šansus turėti probleminę odą.

– Rankomis veido geriau neliesti, nes ten yra daugybė bakterijų. Tokiu būdu galima sukelti naujus bėrimus, ar suaktyvinti esamus. Jei bėrimai vienoje veido pusėje, kartais galima įtarti, kad juos sukėlė ilgas telefono naudojimas priglaudus jį prie ausies.

– Labai dažnai reklamuojami vitaminais praturtinti šampūnai ir kiti produktai plaukams. Jei plaukas yra suragėjęs, kiek svarbu plauko galiuką sutepti vitaminais?

– Apie tai tikrai dažnai girdime, žmonės prisiperka įvairių šampūnų, ypač tie, kurie turi plaukų slinkimo problemų. Tačiau pagrindinė šampūno paskirtis yra išplauti galvos odą. Visi vitaminai ar priemonės nuo plaukų slinkimo per trumpai būna ant galvos odos, tad efekto neturi. Tad pacientams dažnai sakau, kad neleistų pinigų tokioms plaukų priemonėms, jos per trumpai būna ant plaukų ir vitaminai tikrai į plaukus nepateks.

Kremas pagal amžiaus grupę

– Dar mano vaikystėje buvo daromos naminės plaukų kaukės. Pavyzdžiui, įtrindavo plaukus kiaušiniu arba ricinos aliejumi su brendžio šaukštu.

– Praktiškai galėtume surinkti visą receptų knygą apie tokias kaukes. Bet efekto, vėlgi, nematome. Pacientai, kurie turi rimtesnes problemas, dažniausiai vis tiek grįžta pas mus. Kartais būna, kad situacija pagerėja. Tarkime, žmogų vargina plaukų slinkimas, bet nėra rimtesnių organizmo problemų, slenka tik dėl streso, tai po kurio laiko savaime praeina. Tiesiog pats organizmas susitvarko, o atrodo, kad padeda.

– Bet dabar yra daug įvairių aparatų, kuriuos galima įsigyti ir atlikti procedūras sau namuose. Kiek jie gali padėti? Pavyzdžiui, elektrinis šepetukas, kuris valo veidą.

– Jis buvo labai populiarus prieš keletą metų. Tada matydavome labai keistus bėrimus, nes žmonės išnešiodavo bakterijas po visą veidą. Skirdavome gydymą nuo aknės, bet jis neveikdavo. Po kiek laiko išsiaiškindavome, kad vakarais naudojamas šepetėlis, kuris paskirsto bakterijas ir sukelia bėrimą.

Kremai nuo saulės

– O kaip dėl veido valymo servetėlių?

– Jos dažnai turi odai netinkamų medžiagų, todėl jas geriausia naudoti nebent jei nėra kito pasirinkimo, pvz. kelionėje. Tikslingiausia rinktis švelnius prausiklius.

– Galima nueiti ir į kokius nors kabinetukus, kuriuose siūlomos įvairiausios procedūros. Ar ten viskas reikalinga, ar yra kokių nors procedūrų, kurių nereikia?

– Procedūrų turime labai daug, tačiau problemos kyla tada, kai procedūras atlieka nekvalifikuoti specialistai. Tada būna daug bėdų. Taip pat patarčiau nepulti žavėtis naujausiomis procedūromis, geriau pasikonsultuoti su specialistu, kad geriau žinotume problemą ir kaip padėti.

– Ką kiekvienam būtina turėti namuose, kad galėtume rūpintis savo veidu? Tokia programa minimum.

– Paprasti dalykai yra svarbiausi. Kiekvienam reikėtų turėti gerą drėkinamąjį kremą ir apsaugą nuo saulės. Tai svarbu ne tik dėl odos vėžio prevencijos, bet ir stabdant senėjimą. Ir, žinoma, reikėtų naudoti tik tinkamas priemones mūsų veidui, o ne daugybę, bet netinkamų. Kitos priemonės pridedamos atsižvelgiant į odos problemas: serumai, prausikliai, kaukės, aktyvių medžiagų turintys kremai.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (77)