Štai vilnietis Darius socialiniame tinkle „Facebook“ pasiguodė, kad užsiregistruoti PGR testui Vilniuje, net ir turint 38 laipsnių temperatūrą, įmanoma tik po dviejų parų – penktadienio rytui.

Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro „Vilnius sveikiau“ atstovė portalui „Delfi“ patvirtino: vietos testavimui pastaruoju metu išties išgraibstomos žaibiškai. Tokia tendencija stebima visą pošventinį laikotarpį, kai Lietuvoje įsigalėjo koronaviruso atmaina omikron.

„Ryte dar buvo kelios vietos rytojui, bet popiet jų nebeliko“, – komentavo biuro „Vilnius sveikiau“ atstovė.

Anot jos, šį trečiadienį testavimui buvo sukurta 4 tūkst. 600 vietų ir visos jos buvo greitai rezervuotos. Ketvirtadienį sukurta 4 tūkst. 700 vietų, kurių jau taip pat neliko. Pokalbio su biuro atstove metu dar buvo vietų penktadieniui. Tai dienai jų sukurta 4 tūkst. 900, bet ir šios sparčiai tirpsta.

Visgi „Vilnius sveikiau“ atstovė paragino vilniečius būti sąmoningais ir nevykti testuotis be išankstinės registracijos.

Eilės prie Gerulaičio g. testavimo punkto
Foto: DELFI / Josvydas Elinskas

Primename, kad, siekiant užtikrinti sklandų, greitą ir saugų gyventojų testavimo procesą, nuo antradienio Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras „Vilnius sveikiau“ nustatė šias taisykles:

  • bus aptarnaujami tik užsiregistravę gyventojai ir tik pagal registracijos datą ir laiką;
  • įvertinus sudėtingas gamtines ir eismo sąlygas mieste, asmeninis registracijos laikas yra pratęsiamas po vieną papildomą valandą – prieš ir po registracijos laiko, nurodyto SMS žinutėje. Taip sudaromas 2 valandų langas, per kurį gyventojas turi suspėti atvykti testui. Pvz., jei jūsų registracijos laikas SMS žinutėje yra 14 val., jūs testui galite atvykti nuo 13 iki 15 valandos;
  • keičiantis pamainoms – 10.00–10.15 val., 13.45–14.00 val., 17.30–17.45 val. – gyventojai nebus testuojami. Tuo metu bus dezinfekuojamos palapinės ir darbo aplinka, veiklai pasirengs nauja komanda. Įvertinkite šiuos laikus prailgindami savo atvykimo laiką;
  • atvykusieji testuotis su praėjusių dienų registracijomis aptarnaujami nebus;
  • gyventojų, kurie užims vietas eilėje ne savo skirtu laiku, bus paprašyta apsigręžti ir registruotis iš naujo.


COVID-19 testavimo punktas V. Gerulaičio gatvėje

Siekiant, kad vilniečių testavimas būtų kuo sklandesnis, Vilniaus visuomenės sveikatos biuro komanda ėmėsi šių veiksmų:

  • atidarė papildomą testavimo tašką mobiliajame COVID-19 testavimo punkte. Testavimo apimtis padidino iki 4000 testų per dieną,
  • organizuoja testavimo punkto infrastruktūros plėtrą. Testavimo pajėgumus padidino iki 4500 testų per dieną;
  • pateikė siūlymą SAM darbo grupei, atsakingai už karštosios linijos 1808 darbą ir elektroninės registracijos tyrimui bei kitoms paslaugoms dėl COVID-19 ligos organizavimą, dėl galimybės profilaktiškai besitestuojantiems gyventojams į testavimo punktą ateiti pėsčiomis, o jaučiantiems simptomus – vykti automobiliu. Tam reikia pokyčių SMS žinučių generavimo sistemoje. Testavimo apimtis tai padidintų dar 1500 testų;
  • pateikė pasiūlymą dėl mokinių greitųjų antigeno testų rezultatų sistemos atsiradimo. Tai leistų rinkti atliktų testų duomenis bei greičiau informuoti moksleivių tėvus/globėjus apie testų rezultatus.