„Ją Lietuva su kitomis ES narėmis įsigijo, ji yra pagaminta, tik ką pasiekusi Europą ir šiuo metu atliekamas kokybės vertinimas ir testavimas. Planuojama, kad visas ES valstybes nares pasieks maždaug vasario viduryje – vasario 19-ąją, planuojama“, – spaudos konferencijoje antradienį sakė jis.

Gytis Andrulionis

Lietuva yra užsakiusi 633 tūkst. šios vakcinos dozių.

„Tai yra tikrai labai laukiamas produktas, laukiama vakcina Lietuvoje – baltyminė vakcina, tradicinė, žinoma, išbandyta gamybos platforma ir tikrai neslėpsime, yra žmonių, kurie laukia būtent šios vakcinos, kad vakcinuotųsi“, – sakė G. Andrulionis.

VVKT Sveikatos technologijų vertinimo skyriaus vedėja Rugilė Pilvinienė informavo, jog klinikinių bandymų metu neįprastų nepageidaujamų reakcijų į šią vakciną nenustatyta.

Rugilė Pilvinienė
Foto: DELFI / Nerijus Povilaitis

„Daugiausia klinikinių tyrimų metu buvo pranešta apie jautrumą injekcijos vietoje, skausmą injekcijos vietoje, nuovargį, raumenų, galvos skausmą, bendrą negalavimą, sąnarių skausmą, taip pat buvo pykinimo ir vėmimo atvejų“, – sakė ji.

Kitaip nei „BioNTech“ arba „Moderna“ vakcinos, kuriose esama informacinės RNR (iRNR), pernešančios genetinę informaciją į žmogaus organizmo ląsteles ir priverčiančias jas gaminti sveikatai nepavojingą pandeminio koronaviruso dyglio baltymą, savo ruožtu „apmokantį“ imuninę sistemą reaguoti į tikrą patogeną, „Novavax“ preparate esama paties viruso spyglio baltymo.

„Nuvaxovid“ vakcina nuo koronaviruso
Foto: Shutterstock

Panaši technologija pasitelkiama vakcinose, kuriomis nuo daugelio ligų skiepijami vaikai.