Šiemet į finalinį etapą pateko 11 vaistininkų, svarbiausias vertinimo kriterijus buvo „Vaistininkas – farmacinės paslaugos teikėjas“.

Virgilija Bečelytė
Foto: Organizacijos nuotr.

Finalinio etapo dalyviai nuotoliniu būdu dalyvavo pokalbyje su vertinimo komisija – LSMU Farmacijos fakulteto dekane, prof. Ramune Morkūniene (komisijos pirmininkė), žurnalo „Farmacija ir laikas“ vyriausiąja redaktore, to paties fakulteto prof. Loreta Kubiliene, fakulteto prodekanu prof. Valdu Jakštu, fakulteto profesore Jurga Bernatoniene, fakulteto docentu Tauru Meku. Komisijoje taip pat dirbo Sveikatos apsaugos ministerijos atstovė Rasa Balserienė ir klinikinis farmakologas Vilius Savickas (Didžioji Britanija).

Komisijos pirmininkė prof. Ramunė Morkūnienė puikiai įvertino šiųmečio konkurso dalyvius. Anot jos, labiausiai imponavo finalininkų žinios ir pasiruošimas suteikti pacientui konsultaciją įvairiausiomis aplinkybėmis. Vaistininko profesijos pagrindas esą yra profesionalumas ir pagarba žmogui, o diskusijos su pretendentais į aukščiausius apdovanojimus metu atsiskleidė, kaip sumaniai vaistininkai sprendžia su vaistų vartojimu susijusias problemas, kaip padeda pacientui suprasti, kodėl svarbu teisingai, racionaliai vartoti vaistus, ir panašiai.

Komisijos pirmininkė pažymėjo, jog gera buvo išgirsti, kad vaistininkai aktyviai įsijungė į vakcinacijos procesą, kad aktyviai domisi inovatyviais gydymo būdais.

Lietuvos metų vaistininko rinkimai
Foto: Organizacijos nuotr.

Jai pritarė ir žurnalo „Farmacija ir laikas“ vyriausioji redaktorė, LSMU Farmacijos fakulteto profesorė Loreta Kubilienė.

„Visi pretendentai į geriausio 2021 metų vaistininko titulą pokalbyje su komisija pasirodė esantys aukščiausio lygio farmacijos specialistai – turintys daug profesinių žinių, didelę kompetenciją ir vertingą patirtį, teikiant farmacinės rūpybos paslaugas, – pabrėžė ji. – Todėl išrinkti geriausiuosius komisijai lengva nebuvo“.

Už puikų pasirodymą geriausio vaistininko rinkimuose Virgilija Bečelytė buvo apdovanota Platinos medaliu, diplomu ir Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus pasirašytu Padėkos raštu, kuriame metų vaistininkei išreikšta padėka visų sostinės gyventojų vardu.

Dovilė Kizalaitė
Foto: Organizacijos nuotr.

Aukso medalis atiteko druskininkietei, UAB „Ramunėlės vaistinė“ atstovei Dovilei Kizalaitei, kuri irgi sulaukė vietos valdžios dėmesio – Druskininkų meras Ričardas Malinauskas perdavė Padėką, kurioje akcentavo kilniausią vaistininko misiją – padėti kitiems žmonėms, ir pasidžiaugė jaunos, bet druskininkiečių jau pamiltos ir vertinamos vaistininkės altruizmu.

Sidabro medaliu pasipuošė vaistinių tinkle „Norfos vaistinė“ dirbanti Eglė Radavičienė (Šiaulių rajonas).

Eglė Radavičienė
Foto: Organizacijos nuotr.

Iškilmingoje apdovanojimų ceremonijoje dalyvavo ir vaistininkams už nuoširdų darbą padėkojo Sveikatos apsaugos ministro patarėja Alina Sakalauskienė, Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos viršininkas Gytis Andrulionis, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto prorektorius studijoms prof. Kęstutis Petrikonis.

Pernai vaistininkų rinkimuose sėkmė irgi lydėjo „Camelia“ tinklą – Lietuvos metų vaistininku buvo išrinktas šio tinklo atstovas vilnietis Rimvydas Blynas. 2019 metais geriausiojo titulą laimėjo šiaulietis Tadas Labanauskas („Gintarinė vaistinė“), o pirmųjų, 2018 metais vykusių rinkimų laureate tapo sostinėje dirbanti vaistininkė Kristina Vaičaitienė („Gintarinė vaistinė“).