Sprendimas priimtas įvertinus nuo 2019 metų Ganoje, Kenijoje ir Malavyje vykdomos bandomosios programos rezultatus; jos metu buvo suleista daugiau kaip 2 mln. vakcinos, kurią 1987 metais pirmą kartą pagamino farmacijos bendrovė GSK, dozių.

Įvertinusi šiose valstybėse surinktus įrodymus, PSO „rekomenduoja plačiajam naudojimui pirmąją pasaulyje vakciną nuo maliarijos“, sakė agentūros generalinis direktorius Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas.

PSO pareiškime nurodoma, kad ji rekomenduoja vakciną plačiai taikyti vaikams Afrikos Užsacharyje ir kituose regionuose, kur maliarija plinta vidutinišku arba greitu tempu.

Egzistuoja daug vakcinų nuo virusų ir bakterijų, tačiau tai yra pirmas kartas, kai PSO rekomenduoja plačiai naudoti vakciną nuo žmogaus parazito.

„Moksliniu požiūriu tai didžiulis proveržis“, – pabrėžė PSO Pasaulinės maliarijos programos direktorius Pedro Alonso.

Vakcina veikia prieš plasmodium falciparum – vieną iš penkių parazitų rūšių, kuri sukelia maliariją ir nusineša daugiausiai gyvybių.

Maliarijos simptomai yra karščiavimas, galvos ir raumenų skausmas, vėlesnėje stadijoje – šaltkrėtis, karščiavimas ir prakaitavimas.

PSO duomenimis, nuo šios ligos kas dvi minutes miršta vaikas.

Kad naujai rekomenduojama vakcina pasiektų Afrikos vaikus, būtina pasirūpinti ir finansavimu.

„Tai bus kitas svarbus žingsnis... Tada mes būsime pasirengę didinti dozių gamybą ir spręsti, kur vakcina bus naudingiausia ir kaip ji bus naudojama“, – nurodė PSO Imunizacijos, vakcinų ir biologinių preparatų departamento direktorė Kate O'Brien.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)