Šią žinią portalui patvirtino Lietuvos medikų sąjūdžio valdybos pirmininkė Auristida Gerliakienė.

Pranešama, kad gydytojas sirgo depresija.

BNS šaltinių duomenimis, medikas nusižudė penktadienį.

A. Gerliakienės teigimu, gydymo įstaiga apie šį įvykį oficialiai neinformavo dalininkės Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM).

„Kalbėjau su ministerijos atstovais, jie nežinojo apie tai“, – kalbėjo Medikų sąjūdžio atstovė.

Ji teigė neturinti tą patvirtinančios informacijos, tačiau įvykį siejo su galimu mobingu ligoninėje.

„Kol kas neturiu tiesioginio patvirtinimo, bet iš to, kaip reaguoja aplinka, <...> man tai yra dūris pirštu į akį“, – sakė organizacijos vadovė.

Apie šį įvykį portalas „Delfi“ paprašė pakomentuoti RVUL atstovų.

„Praėjusį penktadienį gauta skaudi žinia apie mūsų kolegos mirtį labai sukrėtė ir nuliūdino visą kolektyvą – velionis gydytojas ligoninėje dirbo nuo 2005 m., daug kas jį pažinojo kaip linksmą, draugišką, aktyviai bendraujantį žmogų. Būtent toks jis buvo prisimintas ir tądien ligoninės koplyčioje velionio atminimui pagerbti skirtose mišiose.

Šeimos nariai žinią apie gydytojo mirtį perdavė telefonu – įstaigai buvo pranešta tik apie patį netekties faktą, nedetalizuojant nei priežasties, nei aplinkybių. Apie tai oficialių duomenų neturime iki šiol – žinome tik iš nuogirdų bei žiniasklaidoje viešinamos informacijos. Pastaruoju metu gydytojas atostogavo, o paskutinį kartą ligoninėje dirbo rugpjūčio 2 d.

Artimiausi kolegos žinojo apie gydytojo ligą ir jį labai palaikė, draugiškai rūpinosi ir teikė pagalbą, skyriaus vadovybė lanksčiai žiūrėjo į jo pageidavimus dėl darbo laiko, atsižvelgdama į visus nedarbingumo epizodus, atostogų prašymus ir kitus darbo organizavimo aspektus, todėl griežtai atmetame bet kokias mobingo insinuacijas.

Netikėta žmogaus mirtis visada yra didžiulė tragedija, paliekanti daug skausmo ir neatsakytų klausimų. Tai itin jautri ir diskretiška tema, kai neišvengiamai paliečiami asmens privataus gyvenimo klausimai, o jų viešinti neturime nei juridinės, nei moralinės teisės,“ – rašoma RVUL ligoninės komentare.

Per pastaruosius kelerius metus tai yra antrasis RVUL mediko savižudybės atvejis.

Prieš beveik dvejus metus mirė vos trisdešimtmetį perkopęs šios ligoninės traumatologas.

Respublikinė Vilniaus universitetinė ligoninė

Po Lazdynų ligoninės gydytojo traumatologo savižudybės kolegos kalbėjo, kad medikas galėjo palūžti dėl nuolatinės įtampos darbe. Plačiau apie tai galite paskaityti čia.

„Nenoriu, kad viskas nueitų tyliai. Mes žinojome situaciją, kad jam sunku, kad jis terorizuojamas. Bet negalvojome, kad viskas taip blogai. Aišku, niekada nekalbėjo, kad nori kažką pasidaryti. Jis negalėjo taip paprastai išeiti iš darbo, dirbti toje ligoninėje yra prestižas, be to, išėjęs nebūtinai rasi kitą gerą darbą“, – anksčiau „Delfi“ kalbėjo gydytojo traumatologo draugas.

Ne mažesnio atgarsio sulaukė ir jaunos Respublikinės Šiaulių ligoninės gydytojos anesteziologės-reanimatologės mirtis šių metų gegužę. Po medikės savižudybės prabilta apie tai, kad ji Respublikinėje Šiaulių ligoninėje, iš kurios prieš pat mirtį buvo atleista, patyrė mobingą. Apie tai galite paskaityti čia.

Respublikinės Šiaulių ligoninės gydytojos mirtis apnuogino šioje ligoninėje buvusias problemas. Dėl to vėliau minėtos ligoninės vadovas Remigijus Mažeika sveikatos apsaugos ministro Arūno Dulkio buvo atšauktas iš užimamų pareigų.

Pagalbos telefonai:
Psichologinės pagalbos tarnybaTelefono numerisDarbo laikas
Jaunimo linijaBudi savanoriai konsultantai 8 800 28888I-VII, visą parą
Vaikų linijaBudi savanoriai konsultantai, profesionalai 116 111I-VII, 11:00 - 23:00
Linija Doverija (rusų kalba paaugliams ir jaunimui)Emocinę paramą teikia: savanoriai moksleiviai 8 800 77277II–VI, 16.00 - 20.00
Pagalbos moterims linijaPagalbą teikia: savanoriai ir psichikos sveikatos profesionalai 8 800 66366I-VII, visą parą
Vilties linijaPagalbą teikia: savanoriai ir psichikos sveikatos specialistai 116 123I-VII, visą parą
Krizių įveikimo centrasKonsultacijos teikiamos per Skype arba atvykus į Krizių įveikimo centrą (Antakalnio g. 97, Vilnius, http://www.krizesiveikimas.lt) 8 640 51555I-V 16.00–20.00, VI 12.00–16.00
Skambučius į visas linijas apmoka SADM iš Valstybės biudžeto lėšų.
„Sidabrinė linija“ – draugystės pokalbiai, emocinė ir informacinė pagalba vyresnio amžiaus žmonėms. Budi savanoriai konsultantai 8 80080020 www.sidabrinelinija.lt pasikalbekime@sidabrinelinija.lt I-V 8.00-22.00, VI-VII 11.00-19.00
Emocinė parama internetu
„Vaikų linija“Registruotis ir rašyti svetainėje: http://www.vaikulinija.ltAtsako per 36val.
„Jaunimo linija“Registruotis ir rašyti svetainėje: http://www.jaunimolinija.lt/laiskaiAtsako per 2 darbo dienas
„Vilties linija“Rašyti svetainėje: http://paklausk.kpsc.lt/contact.php arba vilties.linija@gmail.comAtsako per 3 darbo dienas
„Pagalbos moterims linija“Rašyti el. paštu: pagalba@moteriai.ltAtsako per 3 darbo dienas
Psichologinės konsultacijosRašyti el. paštu: psyvirtual@psyvirtual.lt.Daugiau informacijos svetainėje: http://www.psyvirtual.ltAtsako per 2 darbo dienas
Pagalba nusižudžiusių artimiesiemsRašyti el. paštu: laukiam@artimiems.ltAtsako per 2-3 darbo dienas
Krizių įveikimo centre (Antakalnio g. 97, Vilnius, www.krizesiveikimas.lt) budi psichikos sveikatos specialistai, su kuriais galite pasikonsultuoti atėję arba per Skype be išankstinės registracijos ir nemokamai. Į budinčius psichologus bus galima kreiptis darbo dienomis 16-20 val., šeštadieniais 12-16 val. Darbo laikas: I, III, V 16.00–20.00 Visa papildoma informacija – puslapyje www.klausau.lt Pagalba nusižudžiusių artimiesiems: savitarpio pagalbos grupė, dažniausiai užduodami klausimai, literatūra ir kita naudinga informacija puslapyje artimiems.lt Vaikų ir paauglių krizių intervencijjos skyrius. Veikia visą parą. (8-5) 275 75 64.