Tai – pilotinis projektas. Jei jis bus sėkmingas, tokį skiepijimo būdą ketinama taikyti plačiau.

„Lietuvos pašto laiškininkai kasdien aplanko šimtus senjorų. Visą pandemijos laikotarpį prisidėjome prie visuomenei svarbių iniciatyvų. Suprasdami, kad mūsų kasdien lankomi senjorai yra didžiausioje rizikos grupėje, negalime būti abejingi. Kai kurie jų gyvena atokiose vietovėse, jiems patiems pasiekti vakcinacijos tašką yra sudėtinga užduotis, tad džiaugiamės galėdami suteikti galimybę pasiskiepyti pačiu patogiausiu būdu – tiesiog namuose,“ – sako Lietuvos pašto tinklo direktorius Jonas Sadauskas.

Foto: DELFI / Josvydas Elinskas

Antradienį slaugytoja pirmą kartą vyko drauge su laiškininku pagal jo numatytą maršrutą. Per dvi darbo valandas jie aplankė penkis namų ūkius. Per šiuos vizitus trys žmonės sutiko skiepytis. Senjorai paskiepyti „Pfizer“ ir „BioNTech“ sukurta „Comirnaty“ vakcina.

Ministerijos teigimu, neatsitiktinai pilotiniam projektui pasirinkta ši savaitė – šiuo metu yra mokamos pensijos, tad didžioji dalis laiškininko lankomų gavėjų yra senjorai.

Kiekvienas iš jų laisva valia gali sutikti arba atsisakyti pasiskiepyti, jei to dar nėra padaręs. Išreiškus norą skiepytis, slaugytoją atlieka procedūrą pagal visus numatytus reikalavimus.

Nors šia priemone skirta daugiau patogumo suteikti senjorams, paskiepyti gali būti ir kiti norintys.

Jurgita Grebenkovienė
Foto: SAM nuotr.

„Mūsų visų tikslas – saugi ir sveika visuomenė. Ir jei galime padaryti dar daugiau, kad taip būtų – vežame vakciną į namus. Dėkojame prie iniciatyvos prisijungusiems Lietuvos pašto laiškininkams – neretai tai žmonės, kurie yra arti senjorų, turintys jų pasitikėjimą. Bendromis jėgomis galime prisidėti prie senjorų saugumo,“ – sako Sveikatos apsaugos ministerijos kanclerė Jurgita Grebenkovienė.

Darbo dienomis per šią savaitę Trakų rajone planuojama aplankyti iki 200 senjorų.

Lietuvoje bent vieną skiepo dozę šiuo metu yra gavę 59,8 proc. vyresnių nei 80-ies metų žmonių. Išskyrus vaikus, tai – mažiausia paskiepyta amžiaus grupė.