Taigi jau poryt, penktadienį, rugsėjo 10 d., visi laukiantieji savo vakcinos galės skiepytis Šiluvoje, Raseinių g. 7, prie bažnyčios esančioje automobilių stovėjimo aikštelėje.

Į Raseinių rajone, Šiluvoje įsikursiančią mobilią vakcinacijos vietą NKC komanda planuoja atsivežti 1000 vakcinos dozių. Prireikus šie kiekiai bus papildyti bet kuriuo metu, atgabenant papildomų vakcinų iš Vilniaus.

Daumantas Gutauskas
Foto: Organizacijos nuotr.

Atvykstančiųjų skiepytis akcijos organizatoriai prašo laikytis saugių atstumų, dėvėti veido apsaugos priemones, pasirūpinti patogia apranga, apsauga nuo lietaus, turėti vandens, jei prireiktų.

NKC direktoriaus Daumanto Gutausko teigimu, įvertinę visą vasarą vykusios akcijos rezultatus ir žmonių aktyvumą skiepijantis, su partneriais nusprendėme tęsti turą per Lietuvą ir rudenį, bent jau rugsėjo mėnesį, priklausomai nuo to, kiek leis orai.

„Iki šiol mobili komanda paskiepijo daugiau nei 22 tūkst. žmonių, surengė daugiau nei 90 vakcinavimo išvykų visoje Lietuvoje. Rugsėjo mėnesį dar planuojama aplankyti 16 skirtingų vietovių, o spalį užbaigti turą Vilniuje. Už visokeriopą pagalbą ir žmonių kvietimą skiepytis esame labai dėkingi Lietuvos Katalikų bažnyčiai ir jos atstovams, kurie negailėdami laiko ir jėgų visuomet randa būdų padėti. Kaip ir šįkart – galimybę skiepytis Šiluvos atlaidų metu sudaryta, bendradarbiaujant su bažnyčios atstovais“, – sako NKC vadovas.

Pasak jo, svarbu ir tai, kad žmonės nelieka abejingi ir neatlygintai kraujo donorystei. NKC palapinėje įsikūrusi kita mobili ekspertų komanda kviečia padėti gydymo įstaigose sveikstantiems pacientams ir aukoti visų grupių kraujo, kurio nuolat trūksta.

Kunigas dr. Kęstutis Kėvalas
Foto: A.Solomino nuotr.

Kauno arkivyskupas metropolitas Kęstutis Kėvalas džiaugiasi NKC iniciatyva atvykti į Šiluvos Švč. Mergelės Marijos Gimimo atlaidus ir čia padovanoti žmonėms galimybę pasidalinti gailestingumo tarnyste su broliais ir seserimis.

„Kviečiu atsiliepti į šią puikią progą ir padovanoti brangią dovaną – kraują tiems, kuriems jo gyvybiškai reikia. Taip pat kviečiu priimti galimybę pasiskiepyti dėl savojo saugumo ir dėl artimo meilės, siekiant mūsų Tėvynėje sukurti saugią aplinką nuo pandeminio viruso. Iš anksto dėkoju! Visų bendrai maldai laukiame Šiluvoje rugsėjo 8–15 dienomis“, – kviečia arkivyskupas K. Kėvalas.

Šiluvos atlaidai
Foto: DELFI / Tomas Janonis

Mobiliose komandose dirba didžiulę patirtį turintys sveikatos priežiūros specialistai, tarp jų ir medikai, o „Caritas“ savanoriai padeda reguliuoti atvykusiųjų skiepytis srautą. Šią iniciatyvą NKC įgyvendina su Vyriausybės kanceliarija ir Sveikatos apsaugos ministerija.