Apie planuojamą akciją socialiniame tinkle „Facebook“ vėlų trečiadienio vakarą parašė profesorius Vytautas Kasiulevičius, žadėjęs padaryti tą patį pats asmeniškai.

Portalas „Delfi“ rašė, kad minėtosios ligoninės medikai buvo priblokšti, kai ligoninėje uždrausta gedėti iškeliavusios kolegės.

„Šiandien per ligoninės penkminutę buvo uždrausta gydytojos gedėti. Ligoninėje draudžiamos mirusiosios nuotraukos ir žvakės“, – stebėjosi į portalą „Delfi“ kreipėsi medikės kolegos.

Šiaulių ligoninės viešųjų ryšių atstovės Sonatos Tenytės teigimu, ligoninė tikrai nedraudžia gedėti, tačiau, po konsultacijų su specialistais, stengiamasi esamos situacijos neaštrinti dar labiau.

„Tiesiog specialistų, psichologų, psichoterapeutų rekomendacija tokiais atvejais, kai žmogus nusižudo, kažkaip nebeaštrinti ir taip esamos sunkios situacijos mirusio žmogaus nuotraukomis ir panašiai. Kad kažkas draudžiama piktybiškai, tikrai taip nėra.

Taip, tikrai svarstėme, kaip ir ką daryti, bet pasikonsultavus su psichologais ir psichoterapeutais, priėmėme sprendimą neaštrinti visos situacijos. Pareiškėme užuojautą artimiesiems ir kolegoms, kurie su ja dirbo. Yra teikiama psichologinė pagalba, konsultacijos – ir grupinės, ir asmeninės. Tikriausiai suprantama, kad ligoninėje yra sudėtinga situacija. Bet kad ligoninės vadovybė piktybiškai kažko neleistų ar neigtų faktą, tikrai prašau supratimo, kad taip nėra“, – sakė S. Tenytė.

Apie tai, kad iš gyvenimo pasitraukė jauna Respublikinės Šiaulių ligoninės anesteziologė-reanimatologė, žinia socialiniuose tinkluose pasklido sekmadienį.

Lietuvos medikai socialiniuose tinkluose išreiškė užuojautą artimiesiems ir ėmė garsiai kalbėti mobingą ligoninėse – didžiulius darbo krūvius, milžinišką atsakomybę ir psichologinį vadovų spaudimą.