Vilniaus mero patarėjas Karolis Žukauskas socialiniame tinkle „Facebook“ parašė suprantantis, kad minėtoji vakcina yra mažiausiai geidžiama gyventojų, vis tik jis pateikė argumentus, kodėl naudinga ja skiepytis ir atsakė į pastaruoju metu dažniausiai kylančius klausimus.

Foto: Organizatorių archyvas

„Mes puikiai suprantame, kad „AstraZeneca“ yra mažiausiai geidžiama vakcina (nors dėl jos poveikio abejonių nekyla – draugas vakar pasidarė antikūnų testą, tai po pirmojo „AstraZeneca“ skiepo rado 204 antikūnus – kas yra nemažai, ir kas jį apsaugojo nuo viruso, kai užsikrėtė kitas šeimos narys). Tačiau šiuo metu vakcinų pasiūla tik tokia, todėl įvertinkite, ar tikrai norite delsti ir laukti briedžio girioje. Pandemijos situacija Vilniuje prasta, belaukdami galite pasigauti virusą, o tada pasekmės gali būti liūdnesnės.

Nuolat kalbamės su Vyriausybe, jos tikslas aiškus ir logiškas – pirmuoju skiepu paskiepyti kuo daugiau šalies gyventojų, todėl sutarėme, kad kol kas „AstraZeneca“ antrasis skiepas nebus ankstinamas (nes jei ankstiname jį, vadinasi, mažėja galimybė paskiepyti pirmuoju skiepu kuo daugiau gyventojų). Bet ateityje tokia galimybė galbūt bus – pradžiai paskiepykime kuo daugiau žmonių su vienu „AstraZeneca“ skiepu.

Kada eisime į jausnesnes grupes su „AstraZeneca“? Dėl šito irgi nuolat kalbamės su LRV ir SAM, kol kas sutarimas toks, kad jaunesnės grupės neliečiame šią savaitę. Kai keisis sprendimai, informuosim“, – socialiniame tinkle rašė K. Žukauskas.

Kartu mero patarėjas atsakė į šiuos klausimus:

Kaip žinoti, ar mano įmonė pateikė sąrašą vakcinavimo centrui?

Bandykite tikrinti save su asmens kodu sistemoje http://vakcina.vilnius.lt/. Jeigu negalite registruotis, klauskite įmonės vadovų, ar pateiktas sąrašas. Atsakyti kiekvienam darbuotojui mes neturėsime galimybės, įmonių sąrašo neviešinsime.

Jei įmonė, pateikdama sąrašą, padarė klaidą mano asmens kode, ką daryti?

Vakcinavimo procesas šiuo metu yra panašus į didelį fabriką, todėl rankiniu būdų pataisyti klaidų neturime galimybės. Laukite, kol ateis jūsų eilė skiepytis pagal amžiaus grupes.

Jei artimiausiu metu į Lietuvą atkeliaus kitų vakcinų, ar įmonių darbuotojai galės skiepytis jomis?

Ne, registracija įmonių darbuotojams bus uždaryta.

Noriu pasikeisti antro skiepo datą – ką daryti?

Čia labai dažnas klausimas ir, deja, gerų naujienų neturėsime bent artimiausiu metu. Būkite žmonės, antrojo skiepo datą prilyginkite savo vestuvėms – kai visi kiti dalykai derinami prie jų, o ne atvirkščiai. Kelionės, komandiruotės, atostogų planai, dar kažkas – visa tai turi būti derinama prie antrojo skiepo datos, nes šiuo metu tai yra vienas svarbiausių jūsų gyvenimo įvykių, nė kiek nepersūdant. Suprantu, gali būti suplanuotų reikalų, gali būti ir netikėtų ligų, bet kitos galimybės kol kas nėra ir negalime žadėti, kad bus. Tai ne tik technologinis klausimas (kuris išsprendžiamas), bet ir logistinis košmaras – leisdami pasikeisti skiepų datas, kai nežinome net savaitę į priekį, kada kiek vakcinų atkeliaus, mes įsiveltume į begalinį procesą su penkiais sluoksniais, kuriuos reikėtų derinti tarpusavyje. Taip, labai realu, kad dėl vienokių ar kitokių priežasčių praleidę antrojo skiepo [datą] jūs turėsite vėl iš naujo praeiti visą vakcinacijos procesą su dviems skiepais, todėl dar kartą – antras skiepas yra jūsų vestuvių data, o į savo vestuves vėluoti nenorite.

Kur man skiepytis antruoju skiepu, kokia lokacija?

Atidarius „Litexpo“ vakcinacijos centrą (Laisvės pr. 5):

  • revakcinacija iš Karoliniškių poliklinikos perkeliama į „Litexpo“;
  • nuo pirmadienio (gegužės 3 d.) vakcinacija ir revakcinacija iš Šeškinės poliklinikos perkeliama į „Litexpo“;
  • dar maždaug 3 savaites revakcinacija vyks Žirmūnų vakcinavimo centre ir Vilniaus miesto savivaldybėje, vėliau irgi turėtų persikelti į „Litexpo“.

Apie pasikeitimus taip pat turėtumėte būti informuoti trumpąja žinute.