„Mūsų išplėstinės praktikos vaistininkai jau skiepija pacientus nuo erkinio encefalito. Tikimės, kad ši vaistinėse teikiama paslauga prisidės prie aktyvesnio gyventojų skiepijimosi ir apsisaugojimo nuo šios sunkios virusinės ligos“, – pranešime žiniasklaidai sako„Camelia“ vaistinių tinklą valdančios UAB „Nemuno vaistinė“ direktorė Aušra Budrikienė.

Aušra Budrikienė
Foto: Organizatorių nuotr.

Minėtojo tinklo vaistininkas Rimvydas Blynas akcentuoja, kad COVID-19 pandemijos akivaizdoje negalime pamiršti ir kitų ligų.

„Erkinis encefalitas – viena iš užkrečiamų ligų, nuo kurios apsisaugoti galime skiepijantis, – sako vaistininkas. – Deja, šie skiepai nėra apmokami Valstybinės ligonių kasos, tačiau esu įsitikinęs, kad suma, skiriama skiepams, neįkainojamai atsiperka, nes taip apsisaugojama nuo ligos, kuria persirgus dažnai lieka komplikacijos, kartais net neįgalumas ar mirtis. Neverta rizikuoti, kai šiais laikais turime vakciną.“

Vaistininkas sako, kad pasiskiepyti vaistinėje yra greičiau, saugiau ir patogiau. „Įsigiję vaistų ar kitų reikalingų prekių, tuo pat metu patogu ir pasiskiepyti: išvengsite papildomo vizito gydymo įstaigoje, kurioje tenka turėti kur kas daugiau kontaktų su galimai sergančiais asmenimis. Skiepijimo eilės vaistinėse kol kas neilgos“, – sako vaistininkas.

Skiepijimas „Camelia“ vaistinėse
Foto: Organizacijos nuotr.

Prieš skiepijimą pacientas turės atsakyti į specialius klausimus apie jo sveikatą, vaistininkas pamatuos paciento kūno temperatūrą ir pokalbio metu objektyviai įvertins, ar pacientas galės skiepytis.

Šiuo metu pasiskiepyti nuo erkinio encefalito galima šiose tinklo vaistinėse: Vilniuje (Vikingų g. 3, PC „Nordika“), Kaune (Laisvės al. 55), Šiauliai (Tilžės g. 109, PC „Saulės miestas“) netrukus ši paslauga bus galima ir Klaipėdoje.

Registruotis skiepui galima tose tinklo vaistinėse, kuriose teikiama skiepijimo paslauga arba paskambinus telefonu.

Erkinis encefalitas yra sunki virusinė liga, pažeidžianti galvos smegenis ar periferinius nervus. Ligos pasekmės – nuo dėmesio, nemigos sutrikimo, galvos skausmo iki neįgalumo ar net mirties. Maždaug trečdalis žmonių, persirgusių erkiniu encefalitu, nevisiškai pasveiksta. Lietuvoje sergamumas erkiniu encefalitu yra vienas didžiausių Europoje.

Skiepijimas „Camelia“ vaistinėse
Foto: Organizacijos nuotr.

Norint išvengti erkinio encefalito ar kitų erkių platinamų ligų, gamtoje reikėtų būti budriems. Jei erkė įsisiurbė, būtina nedelsiant atsargiu judesiu ją ištraukti, o įsiurbimo vietą dezinfekuoti. Visgi erkinis encefalitas užklumpa netikėtai, vienintelė prevencinė priemonė – skiepai.

Rudenį vaistinėse bus galima pasiskiepyti nuo gripo. Taip pat planuojama, kad ateityje vaistinėse bus galima pasiskiepyti ir nuo COVID-19.

Skiepijimas Lietuvos vaistinėse – naujovė, tačiau ši paslauga nėra naujiena kitose šalyse. Išplėstinės praktikos vaistininkai iki šiol pacientus skiepija Didžiojoje Britanijoje, Airijoje, Portugalijoje, Estijoje ir kt.