„Nuo 45 iki 65 metų grupėje visų hospitalizuotų mūsų ligoninėje yra apie 40–41 proc.“, – LNK žinioms sakė Vilniaus miesto klinikinės ligoninės koordinatorius COVID-19 gydymui ir organizavimui Algirdas Pilvelis.

Įstaigai nerimą kelia augantis susirgimų skaičius. Beveik ketvirtadalis visos Lietuvos COVID-19 pacientų gydomi būtent Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje. Savaitgaliais situacija tampa kone kritinė.

„Situacija iš tikrųjų įtempta ir sudėtinga. Kiekvieną rytą pasitinkame su maždaug 90 proc. lovų užimtumu. O savaitgaliais, kadangi tada išrašymai sumažėja, lovų užimtumas siekia beveik 98 proc.“, – kalbėjo A. Pilvelis.

Foto: Vidmantas Balkūnas

Savaitgalio su nerimu laukia ir Vilniaus savivaldybė.

„Mes ir šeštadienį, ir sekmadienį tarėmės, ką daryti, nes vienu momentu neturėjome Vilniaus mieste nė vienos laisvos lovos“, – prisiminė Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorė Lina Koriznienė.

Taigi pacientai iš Vilniaus buvo vežami į Alytų ar Druskininkus.

Nors naujų COVID-19 atvejų yra kelis kartus mažiau nei prieš Kalėdas, anot savivaldybės atstovų, situacija gydymo įstaigose nėra geresnė.

„Situacija blogėja, palyginti su situacija prieš metus, netgi prieš Kalėdas. Pacientų amžius ženkliai jaunėja. Didesnę dalį sudaro jaunesni negu 60 metų pacientai – nuo 45 iki 60 metų. Dauguma pacientų yra ir žymiai jaunesnių, netgi vaikų“, – tvirtino L. Koriznienė.

Lina Koriznienė

Todėl Vilniaus miesto savivaldybė Vyriausybės prašo nuleisti skiepijamų gyventojų amžiaus kartelę ir leisti vakcinuoti žmones nuo 55 metų.

„Biologiškai 65-erių metų žmogus nuo 63 ar 60 metų mažai kuo skiriasi. Ko mes sulaukiame, kaip savivaldybė, nors ne mes tuos teisės aktus priiminėjame, būtent to amžiaus – 60–63 metų – žmonių, kurie negali pasiskiepyti, nors kiti jau ir senjorai tokio amžiaus yra. Tas nepasitenkinimas didžiulis“, – neslėpė L. Koriznienė.

Jauni kovido pacientai – ne tik sostinės problema. 22-jų metų jaunuolis šiuo metu gydomas Klaipėdos universitetinėje ligoninėje. Kitam jaunam pacientui prireikė net dirbtinės plaučių ventiliacijos.

Klaipėdos medikams teko susidurti ir su nauja koronaviruso atmaina užsikrėtusiu pacientu.

Vinsas Janušonis. V. Jurevičienės nuotr.
Foto: Vakarų ekspresas

„Yra ir jaunų – vienas yra apie 30 metų, o yra ir apie 90 metų. Įvairaus amžiaus yra, – teigė Klaipėdos universitetinės ligoninės vyriausiasis gydytojas Vinsas Janušonis. – Nustatėme mišrųjį Brazilijos-Pietų Afrikos variantą pirmąjį Klaipėdoje. Jis buvo 25-erių metų klaipėdietis“.

Tačiau jaunėjantys kovido pacientai Vyriausybei – ne priežastis skiepyti jaunesnius gyventojus.

Savaitės pradžioje Vilniaus miesto savivaldybėje 55-erių ir vyresnius vilniečius kvietė skiepams registruotis, mat buvo likę maždaug 3 tūkst. „AstraZeneca“ ir 8 tūkstančiai „Pfizer“ vakcinos dozių. Tačiau registracija buvo atšaukta. Vyriausybė liepė pirmiausia skiepyti vyresnius žmones.

„Statistika yra negailestinga. Iš visų žmonių, kurie mirė nuo COVID-19, absoliuti dauguma yra žmonės 65+. Tai yra faktas. Tas faktas yra niekaip nepaneigiamas.

Ingrida Šimonytė

Faktas taip pat, kad į ligonines patenka įvairaus amžiaus žmonės, jie serga įvairiai sunkiai. Patenka netgi vaikai. Tačiau tikimybė pačios blogiausios baigties arba sunkios formos vis dėlto yra šioje grupėje“, – aiškino Lietuvos premjerė Ingrida Šimonytė.

Ministrei pirmininkei antrino sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys: „Todėl mes turime dėti visas pastangas ir padaryti viską, kad būtent šitas prioritetas būtų vakcinuotas, nes čia yra virš 400 tūkst. žmonių“.

Ketvirtadienį popiet Vilniaus miesto savivaldybė, siekdama kaip įmanoma efektyviau panaudoti vakcinos nuo COVID-19 likučius, kviečia vakcinacijai registruotis 55+ grupės vilniečius. Registracija vyks https://vakcina.vilnius.lt/ nuo ketvirtadienio 20 val. ir bus tęsiama, kol bus išnaudoti vakcinos likučiai.