Tinklo vaistinėse skiepijami suaugę asmenys. Tikimasi, kad netrukus bus galima skiepyti ir COVID-19 vakcina. Laimonas Devyžis, minėtojo vaistinių tinklo valdybos pirmininkas pranešime žiniasklaidai sako, kad skiepyti vaistinėse įmonė siekė jau seniai.

Laimonas Devyžis
Foto: Bendrovės archyvas

„Ši paslauga padeda taupyti laiką ir nepraleisti reikalingų skiepų. Jau kuris laikas rūpinamės, kad vaistinės atitiktų vakcinacijai keliamas sąlygas. Klientams paslauga bus teikiama įrengtose „Geros savijautos klinikose“, – sako L. Devyžis.

Vaistininkė Jovita Juodsnukytė pasakoja, kad šiuo metu jau laikas skiepytis nuo erkinio encefalito, nes atšilus orams erkės tampa aktyvios, be to dar yra laiko, kad spėtų susiformuoti imunitetas.

Jovita Juodsnukytė

Pageidaujantys pasiskiepyti registruojami nemokama linija 8 800 50005. Visa informacija apie skiepus reguliariai atnaujinama bendrovės interneto puslapyje apie-eurovaistine.lt ir socialiniuose tinkluose. Vaistinėse gali pasiskiepyti suaugę asmenys nuo erkinio encefalito ir gripo.

Skiepijimo paslaugos startuoja Vilniuje (Ozo g. 25 ir Gedimino pr. 18) , Kaune (Savanorių pr. 255 ir Karaliaus Mindaugo pr. 49-1), Klaipėdoje (Taikos pr. 61), Šiauliuose (Tilžės g. 44) ir Panevėžyje (Ukmergės g. 23), tam šiuo metu yra pasiruošę daugiau nei pusšimtis tinklo vaistininkų.

Kitų šalių praktika rodo, kad pradėjus vakcinavimą vaistinėse, išauga pasiskiepijusių žmonių skaičiai. Skiepai vaistinėse jau galimi nemažoje dalyje valstybių – pacientai juos jau vertina Norvegijoje, Portugalijoje, Švedijoje, Didžiojoje Britanijoje ir kitose šalyse.