Vaistinių tinklas „Eurovaistinė“ pranešime žiniasklaidai informuoja, kad įmonės darbuotojai jau pavieniais atvejais gauna skiepus nuo COVID-19. Šią savaitę paskiepyti Ignalinos vaistininkai, šiandien – farmacijos specialistai dirbantys Molėtuose.

Pasak vaisinių tinklo valdybos pirmininko Laimono Devyžio, tikimasi, kad netrukus bus paskiepyti visi norintys vaistinių darbuotojai.

„Į vaistines net ir karantino metu kasdien užsuka tie, kuriems reikalingi receptiniai vaistai, ar patarimai įvairiausiais sveikatos klausimais. Darome viską, kad darbuotojai būtų saugūs, pasirūpiname priemonėmis, tačiau viruso stabdymui ir kolegų apsaugai skiepai yra ypač svarbūs, todėl dėkojame savivaldybėms, kurios jau suorganizavo procesą ir vaistininkai yra paskiepyti. Lauksime šio žingsnio ir kituose miestuose“, – sako įmonės vadovas.

Molėtų rajono meras Saulius Joneika sako, kad jiems pavyko paskiepyti jau visus asmenis iš prioritetinio sąrašo ir nuo šiol bus skiepijami garbingo amžiaus gyventojai.

Nuo COVID-19 skiepijami vaistininkai
Foto: Organizacijos nuotr.

Molėtuose dirbanti vaistininkė Greta po skiepų sako jaučianti vos nedidelį rankos skausmą ir džiaugiasi, kad savo ir visuomenės gerovei nusprendė skiepytis.

„Labai bijojau, nes bijau skiepų, bet rimtai apsvarsčiau pliusus ir minusus ir suvokiu, kad mes anksčiau ar vėliau visa visuomenė turėsime skiepytis. Tai tiesiog dėl savo ir kitų gerovės įveikiau savo baimę ir dabar džiaugiuosi bei kartosiu skiepą vasario pradžioje“, – pasakoja vaisinių tinklo darbuotoja.

Viena pirmųjų paskiepytų farmacininkių yra ir vaistinių tinklo „Camelia“ vaistininkė Gitana Švažienė iš Šilalės. Vaistininkė sakė, kad procedūra praėjo labai sklandžiai ir sėkmingai.

„Daug kas paskutinėmis dienomis manęs klausė, ar skiepysiuosi. Nedvejodama sakiau – taip! – sako A. Šeputienė. – Mokslininkai dieną naktį ieškojo formulės šiai vakcinai ne tam, kad mus visus išnuodytų, nužudytų ar padarytų neįgaliais! Jie dirbo dėl to, kad šis virusas neplistų, kad nemirtų tiek daug žmonių, kurie, jei būtų galėję rinktis – mirti ar skiepytis, tikiu, būtų pasirinkę bilietą į gyvenimą!“

Vaistininkams kasdien tenka bendrauti su pacientais, konsultuoti sveikatos klausimais, tad, G. Švažienės teigimu, labai svarbu, kad vaistininkai skiepijami pirmajame etape.

„Mes labai didžiuojamės, kad vaistininkai pateko į pirmąjį skiepijimo etapą, mano nuomone, tai mūsų visų vaistininkų darbo įvertinimas, – sako Šilalėje dirbanti vaistininkė. – Labai džiaugiamės turėdamos tokią galimybę, ir, manau, kad dabar, pasiskiepijus, dirbti bus ramiau.“