Daugumai (iki 65–70 proc.) šių pacientų po medikų apžiūros ir tyrimų skiriamas ambulatorinis gydymas. Tačiau medikai pastebi ir nerimą keliančią situaciją, kai į ligoninės Skubiosios medicinos pagalbos skyrių atvyksta pacientų, kuriems diagnozuojami toli pažengę arba ilgai negydyti susirgimai.

Per pirmąją sausio mėnesio savaitę kasdien į Skubiosios medicinos pagalbos skyrių atvyko po keletą pacientų, kuriuos ištyrus buvo diagnozuota išplitusi onkologinė liga. Anksčiau pacientai nesirgo, tačiau simptomus jautė jau keletą mėnesių, bet niekur nesikreipė.

Taip pat kasdien atvyksta pacientų dėl lėtinių ligų netinkamo gydymo ir priežiūros. Dažniausiai tokie pacientai kreipiasi į Skubiosios medicinos pagalbos skyrių dėl paūmėjusio širdies nepakankamumo, užtrukusių širdies ritmo sutrikimų, skausmų krūtinėje. Gydytojai chirurgai pastebi, kad daugėja ir pacientų, kuriems komplikuojasi lėtinės chirurginės ligos, todėl jų gydymas tampa daug sudėtingesnis ir ilgesnis, prognozė blogesnė.

Medikai skatina ir prašo pacientų nedelsti ir kreiptis į savo šeimos gydytojus, dalyvauti krūties, prostatos, gimdos kaklelio, storosios žarnos vėžio prevencinėse programose bei širdies ir kraujagyslių ligų prevencinėje programoje, ragina atlikti tyrimus dėl naujai atsiradusių nusiskundimų ir atsakingai gydyti lėtines ligas, nenutraukti vartojamų vaistų.

Foto: Tomas Preikša

Respublikinėje Šiaulių ligoninėje teikiamos visų gydytojų specialistų ambulatorinės konsultacijos, sėkmingai veikia „žaliųjų koridorių“ sistema, leidžianti per trumpiausiai įmanomą laiką ištirti pacientus, kuriems pirmą kartą įtariamas onkologinis susirgimas. Šeimos gydytojų prašoma kuo skubiau pacientus nukreipti specifiniam gydymui.

Ligoninės Konsultacijų skyriuje užtikrinama saugi aplinka, reguliuojamas pacientų srautas, daroma viskas, kad būtų išvengta galimos infekcijos, todėl baimintis lankytis dėl konsultacijų ir planinių procedūrų tikrai nereikia. Tačiau reikia aktyviai kreiptis į savo šeimos gydytojus, atlikti reikiamus tyrimus ir, esant poreikiui, kai šeimos gydytojas mano, jog reikalinga gydytojo specialisto konsultacija, atvykti konsultacijoms ir tyrimams.

Ligoninėje teikiama ne tik skubi pagalba: teikiamos ir planinės dienos stacionaro paslaugos, vyksta planinis stacionarizavimas. Medikai primena seną ir visiems žinomą tiesą: laiku diagnozuotų ligų gydymas leidžia tikėtis maksimaliai gero rezultato, o lėtinių ligų pastovus ir visavertis gydymas užtikrina gerą gyvenimo kokybę.