Nors koronaviruso pandemija privertė atsisakyti iškilmingos nugalėtojų paskelbimo ir apdovanojimo ceremonijos, kokia būdavo organizuojama ankstesniais metais, geriausiems Lietuvos vaistininkams buvo organizuotas šventinis renginys nuotoliniu būdu, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Į finalinį etapą pateko Jolanta Šermukšnė ir Vaida Andrėnienė („Benu Vaistinė Lietuva“), Rimvydas Blynas ir Irena Garuckienė (vaistinių tinklas „Camelia“), Diana Žilinskaitė („Norfa vaistinė“), Rūta Liubinskaitė (Šiaulių ligoninės vaistinė), Miglė Kazakevičienė ir Aistė Volungevičiūtė („Eurovaitinė“), Eglė Laskauskaitė (R.V.L. klinikos vaistinė „Gydažolė), Danguolė Vaitkutė („Apotheka Pharma vaistinė“), Mantė Razmienė („Norfos vaistinė“ ir „Limedika“ farmacijos įmonė), Lina Stočkutė – Plytnikė ir Ingrida Mažuolienė („Gintarinės vaistinės“ vaistinių tinklas).

Iš dešimties garbių farmacijos srities mokslininkų sudaryta komisija (pirmininkė – LSMU Farmacijos fakulteto dekanė, prof. Ramunė Morkūnienė) per nuotolį pabendravo su visais 13 šiais metais į finalinį etapą patekusių šalies vaistininkų ir išrinko nugalėtojus – Platininio, Auksinio ir Sidabrinio medalių laimėtojus.

Kaip pabrėžė konkurso organizatorė žurnalo „Farmacija ir laikas“ vyriausioji redaktorė, LSMU Farmacijos fakulteto profesorė Loreta Kubilienė, šie ypatingų iššūkių kupini metai parodė, kokie svarbūs visuomenėje yra vaistininkai, kurie, susidarius sudėtingai situacijai dėl pavojingojo koronaviruso plitimo, tapo kone vieninteliais sveikatinimo specialistais, iš kurių gyventojai galėjo gauti profesionalią konsultaciją, sveikatos patarimų, įsigyti vaistų ir kitų reikalingų medicinos priemonių. Taigi šiais metais renkant nugalėtoją didžiausias dėmesys buvo kreipiamas į vaistininko – lyderio kompetencijas.

Rinkimų organizatoriai puikiai atsiliepė apie finalinio etapo dalyvius

Anot žurnalo „Farmacija ir laikas“ vyr. redaktorės prof. Loretos Kubilienės, šių metų pretendentai į „Lietuvos metų vaistininkas 2020“ apdovanojimus, kalbėdami apie lyderystę, akcentavo vadinamąją „tarno lyderystę“, o tai yra tarsi du tarpusavyje nesuderinami žodžiai: kaip gali būti tarnas ir tuo pat metu – lyderis?

„Vis dėlto tokia lyderystės forma egzistuoja, ir būtent ji susijusi su empatija, atsidavimu savo darbui, su išskirtiniu kolegų palaikymu,“ – akcentavo konkurso organizatorė.

Šiemet išsiskyrė keletas pretendentų, kurie yra patys sukūrę arba prisidėję, kuriant inovacijas, diegiant pažangius projektus; kurie teikė pasiūlymus savo administracijoms, ir tie pasiūlymai buvo įgyvendinti. Tai rodo, kad vaistininkai yra drąsūs ir novatoriški.

Komisijos pirmininkei LSMU Farmacijos fakulteto dekanei prof. Ramunei Morkūnienei imponavo konkurso finalinį etapą pasiekusių pretendentų į aukščiausius apdovanojimus atsakomybė, didžiulė pagarba ir pagalba žmogui, pacientui, kolegai.

„Lyderystės bruožas, kai kiekvieną dieną reikia pacientams padėti kovoti su problemomis ir ligomis, taip pat padėti kolegoms, yra ypatingai svarbus, o kiekvienas kandidatas kasdieniame darbe naudoja skirtingus būdus, - teigė prof. R. Morkūnienė. - Tą buvo galima pajusti jau po pirmųjų pokalbio su vaistininkais sakinių. Šiais metais konkurse pirmą kartą dalyvavo ligoninės vaistininkų kandidatė, todėl buvo įdomu išgirsti, su kokiais iššūkiais susiduria ligoninių vaistinės“.

Nugalėtojai

Trečioji vieta ir Sidabro medalis komisijos sprendimu atiteko jaunai, bet labai aktyviai vaistinės vedėjai iš Vilniaus Eglei Laskauskaitei (R.V.L. klinikos vaistinė „Gydažolė“).

Aukso medalį laimėjo Respublikinės Šiaulių ligoninės vaistinės vyriausia vaistininkė Rūta Liubinskaitė.

Na, o 2020-ųjų Lietuvos metų vaistininką, kaip ir ankstesniaisiais metais, paskelbė Kardinolas Jo Eminencija Sigitas Tamkevičius.

„Šie metai mums visiems buvo ypatingai sunkūs, o sunkiausi turbūt buvo medikams ir jums, vaistininkai, - kalbėjo Kardinolas JE S. Tamkevičius. – Jūs, prasidėjus pandemijai, tapote pirmais ir dažnai vieninteliais mūsų gydytojais, konsultantais, sveikatos patarėjais, psichologais, nes ligoniams patekti į gydymo įstaigą tapo labai sudėtinga... Džiaugiuosi jumis, mieli vaistininkai, kad išsilaikėte, nepalūžote, kad, sukaupę jėgas, toliau nuoširdžiai dirbate, padėdami visiems mums sveikti. Laiminu jus...“

JE Kardinolas paskelbė, kad „Lietuvos metų vaistininkas 2020“ titulas ir aukščiausias apdovanojimas – Platinos medalis – Komisijos sprendimu skiriamas vaistinių tinklo „Camelia“ vaistininkui, farmacinės veiklos vadovui ir vaistinės vedėjui iš Vilniaus Rimvydui Blynui.

Kulinarinė kelionė ir šventinis koncertas

Po iškilmingos dalies visi šventinio renginio dalyviai – komisijos nariai ir į rinkimų finalą patekę vaistininkai – buvo pakviesti į virtualią Kulinarinę kelionę, kurioje gidais buvo Senatorių Pasažo (Vilnius) gastronomijos virtuozai – virtuvės šefas Martynas Žymantas ir someljė Simonas Laukaitis.

Dar iš vakaro visi renginio dalyviai gavo Senatorių Pasažo restorano „14 Horses paruoštus šventinius paketus, kurių patiekalus tereikėjo pasiserviruoti savo namuose, pakviesti prie gausaus stalo šeimos narius ir, klausantis įdomaus kulinarines paslaptis atskleidžiančio pasakojimo, vaišintis...

Po sočios „kelionės“ - pats metas maloniam poilsiui, todėl visi buvo pakviesti pasiklausyti ir pasižiūrėti specialiai šiai progai parengto šventinio koncerto, kuriame gražiausius Lietuvos ir užsienio kompozitorių kūrinius atliko Kauno valstybinio muzikinio teatro solistai Liudas Mikalauskas (bosas) ir Egidijus Bavikinas (tenoras).