„Mūsų duomenys rodo, kad vakcina „ChAdOx1 nCoV-19“ saugi bei gerai toleruojama vyresnio amžiaus žmonėms ir dėl reaktogeniškumo (vakcinos savybė sukelti bet kokį šalutinį poveikį – red.) nei jaunesniems suaugusiems“, – pažymima ataskaitoje.

Tyrėjai akcentuoja, kad imuninis atsakas po injekcijų buvo vienodas visiems tyrimo dalyviams, nepriklausomai nuo jų amžiaus.

„Tokie rezultatai nuteikia optimistiškai, nes vyresnio amžiaus grupės susiduria su neproporcinga sunkesnės COVID-19 ligos rizika, todėl bet kokia vakcina, patvirtinta nuo SARS-CoV-2, turėtų būti efektyvi vyresnio amžiaus žmonėms“, – konstatuojama ataskaitoje.

Tyrime dalyvavo 560 sveikų savanorių.

Nepaisant to, šios tyrimo grupės atstovas daktaras Maheshis Ramasamis (Machešis Ramasamis) pabrėžė, jog tyrimus būtina tęsti, norint visiškai įsitikinti vakcinos efektyvumu.

Britų transliuotoja BBC primena, kad trečiasis ir paskutinis šios vakcinos bandymų etapas prasidėjo rugpjūčio pabaigoje ir tebevyksta iki šiol, o preliminarūs rezultatai turėtų būti oficialiai paskelbti artimiausiomis savaitėmis.

Europos Komisija sutartis dėl COVID-19 vakcinos tiekimo jau yra pasirašiusi su penkiais jos kūrėjais – „AstraZeneca“, „Sanofi-GSK, „Janssen Pharmaceutica“, „BioNTech-Pfizer“, „CureVac“ – bei ruošiasi pasirašyti šeštąją tokią sutartį – su „Moderna“.