Tai leis sėkmingiau vystyti NVI tolesnės veiklos perspektyvas ir įgyvendinti tikslus, integruojant mokslą ir praktiką, aukščiausio lygio specialistų bendrą darbą, o NVI sutelktos kompetencijos suteiks dar daugiau galimybių Lietuvos gyventojams teikti kokybiškas ir prieinamas gydymo paslaugas ir užtikrinti jų gyvenimo kokybę, rašoma Sveikatos apsaugos ministerijos pranešime.

Pirmiausia, toks teisinio statuso pakeitimas suteiks galimybę stiprinti Vilniaus universiteto (VU) mokslinio potencialo integravimą į NVĮ veiklą. Tai reiškia, kad pakeitus NVI statusą, bus sudaryta galimybė į NVI dalininkus priimti VU, o universiteto mokslininkai prisidės prie NVI vykdomos veiklos kokybės gerinimo.

Be to, NVI tapus viešąja įstaiga, joje dirbantiems sveikatos priežiūros specialistams darbo užmokestis bus nustatomas lanksčiau, kaip ir visų kitų viešosios įstaigos teisinę formą turinčių gydymo įstaigų sveikatos priežiūros specialistams pagal kolektyvinę sutartį. Tai reiškia, kad darbuotojams bus galima mokėti didesnį darbo užmokestį ir tokiu būdų pritraukti bei išlaikyti aukštos kvalifikacijos specialistus.

Po pokyčių taip pat stiprės NVI bendradarbiavimas su jau veikiančiomis onkologijos srities paslaugas teikiančiomis kitomis gydymo įstaigomis.

Seimui priėmus įstatymo projektą, Vyriausybės sprendimu iš biudžetinės į viešąją įstaigą pertvarkytos NVI dalininkės teises ir pareigas, be Vilniaus universiteto, įgyvendintų Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Sveikatos apsaugos ministerija.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (5)