Žmonės, gyvenantys su transplantuotu organu, šią „Gyvasties” iniciatyvą laiko dėkingumo, pagarbos ir atminties ženklu savo donorui, nes kitaip padėkoti mirusiajam ir jo artimiesiems galimybių nėra.

Lietuvos Asociacijos „Gyvastis“ nariai visada stengiasi dalyvauti šiame donorų pagerbimo renginyje:

„Kadangi ši diena minima rudenį, visad labai jaudinamės dėl oro sąlygų. Mūsų nariai yra jautrūs visokioms infekcijoms, o šaltas metas yra palankus virusams plisti, – sako asociacijos „Gyvastis” prezidentė Aušra Degutytė. – Visaip yra buvę – ir lietus pliaupė, ir buvo šalta, pasitaikydavo ir graži diena. Mūsų žmonės visoje šalyje, kur bevyktų žvakučių uždegimas ir koks bebūtų oras – visada stengiasi dalyvauti. Labai kviečiame prisijungti visus, neabejingus kilniausiam poelgiui – organų donorystei po mirties“.

Asociacijos „Gyvastis” prezidentė Aušra Degutytė.
Foto: Organizatorių nuotr.

Šiais metais žvakutės donorams pagerbti liepsnos Vilniuje, Kaune Klaipėdoje, Panevėžyje, Alytuje, Marijampolėje, Mažeikiuose, Vilkaviškyje, Prienuose, Varėnoje, Skuode, Viekšniuose, Valkininkuose, Marcinkonyse. Renginiai organizuojami laikantis saugumo reikalavimų.

Dėl sudėtingos koronaviruso plitimo situacijos, šiais metais neorganizuojame renginių Šiauliuose, Raseiniuose, Radviliškyje, Palangoje.

Dėkojantys savo donorui ir jo artimiesiems už sprendimą, dovanojusį gyvenimą, kviečiame namuose uždegti žvakelę ir mintimis išreikšti savo dėkingumą.

Kvietimas į renginį.
Foto: Organizatorių nuotr.

Žvakučių uždegimas organų donorams pagerbti, skiriamas Pasaulinei ir Europos organų donorystės dienai paminėti. Ši diena minima kasmet spalio antrąjį šeštadienį.