Pagal galiojančią tvarką, norint dalinti stabiliojo jodo preparatus per vaistines, kalio jodido tabletės pirmiausiai turi būti perduodamos įstaigoms, turinčioms licencijas vaistinių preparatų saugojimui. Vilniaus miesto savivaldybė tokios licencijos tablečių saugojimui neturi, todėl ministerija kalio jodido tablečių dėžes laikinai priglaudė savo sandėliuose.

Sveikatos apsaugos ministerijai pavaldus Ekstremalių sveikatai situacijų centras turės patikrinti, ar Vilniaus savivaldybės sandėliuose saugotos kalio jodido tabletės nebuvo pažeistos. Jei nebus nustatyta pažeidimų, Vilniaus miesto savivaldybė bendradarbiaudama su vaistinėmis turės galimybę joms pristatyti kalio jodido tabletes, o po to per vaistines tabletės būtų išdalytos Vilniaus miesto gyventojams.

Ministerija primena, kad 16-ai savivaldybių, esančių 100 kilometrų atstumu nuo Baltarusijos atominės elektrinės, SAM yra perdavusi 4 mln. kalio jodido tablečių. Savivaldybėms buvo rekomenduota gyventojams kalio jodidą išduoti jų asmeniniam saugojimui arba jiems skirtą kalio jodidą saugoti savivaldybėse numatytose vietose taip, kad branduolinės avarijos atveju jį per 2–3 val. būtų galima paskirstyti gyventojams.

Taip pat savivaldybių buvo prašoma stabiliojo jodo preparatų poreikį nuolatiniams gyventojams savo teritorijoje skaičiuoti 2 dienų skydliaukės prisodrinimo jodu kursui.

Ministerija primena, kad vienkartinė kalio jodido tablečių paros dozė apsaugo skydliaukę nuo radioaktyviojo jodo poveikio 24 valandas. Vis dėl to, naujagimiams iki 1 mėnesio amžiaus, nėščioms ir krūtimi maitinančioms moterims bei vyresniems nei 60 metų amžiaus žmonėms rekomenduojama vartoti vienkartinę kalio jodido paros dozę.

Kitoms gyventojų grupėms, esant nepalankiai avarinei situacijai (užsitęsus radioaktyviųjų medžiagų išmetimui į aplinką, nėra galimybių saugiai evakuoti žmones, kt.), sekančią dieną gali būti rekomenduojama vartoti antrą kalio jodido paros dozę.

Toks vartojimo kiekis yra nustatytas Pasaulio sveikatos organizacijos rekomendacijose, o vartoti kalio jodido tabletes ilgiau kaip dvi paras nerekomenduojama. Užsitęsus galimam radioaktyviojo jodo poveikiui turi būti taikomi kiti veiksmai – žmonės evakuojami iš pavojingų teritorijų ar laikinai perkeliami gyventi į saugias vietoves.

Specialistai pabrėžia, jog gyventojai turėtų atsakingai elgtis su gautomis kalio jodido tabletėmis, pagal galimybes nešiotis jas su savimi, kaip ir kitus būtinus asmeninius daiktus (pinigus, banko kortelę, vaistus ir kt.), o jas praradus nusipirkti vaistinėje. Tabletes būtų galima naudoti tik branduolinės nelaimės atveju rekomendavus Vyriausybei arba Sveikatos apsaugos ministerijai.