Užsikrėtimo atvejų skaičiams augant visame pasaulyje, Maskva paskelbė, kad buvo pagamintos pirmosios rusų sukurtos vakcinos „Sputnik“ partijos. Pranešimas pasirodė vos keturios dienos po to, kai prezidentas Vladimiras Putinas paskelbė, kad Rusija tapo pirmąja pasaulio šalimi, patvirtinusia vakciną.

Rusijos pareiškimą skeptiškai vertino Vakarų mokslininkai ir Pasaulio sveikatos organizacija (PSO), kuri nurodė, kad vakcina dar turi būti kruopščiai įvertinta.

Kitos pasaulio naujienos

Lotynų Amerikoje ir Karibų regione, kurie šiuo metu yra koronaviruso pandemijos epicentras, užsikrėtusiųjų skaičius viršijo 6 mln., bet Rio de Žaneiras smarkiai paveiktoje Brazilijoje vėl atvėrė svarbias turistines vietas, įskaitant Kristaus Atpirkėjo statulą.

„Kristaus [statulos] atvėrimas simbolizuoja Brazilijos atvėrimą turizmui“, – per ceremoniją statulos papėdėje, kur lankytojai privalės būti su kaukėmis ir laikytis socialinio atstumo, sakė aplinkos ministras Ricardo Sallesas (Rikardu Sališas).

Lotynų Amerikoje užfiksuota kone trečdalis iš 760 tūkst. visame pasaulyje užregistruotų mirties nuo koronaviruso atvejų.

Labiausiai paveikta pasaulio valstybė yra JAV, kur užregistruota daugiau kaip ketvirtadalis iš 21 mln. užsikrėtimo atvejų pasaulyje ir kone 170 tūkst. mirties atvejų. Antroje vietoje yra Brazilija, kur užregistruota 3,3 mln. užsikrėtimo ir 107 tūkst. mirties atvejų.

Antrai koronaviruso bangai keliant tolesnių sutrikimų ir ekonominio chaoso Europoje grėsmę, Jungtinė Karalystė išbraukė Prancūziją, Nyderlandus, Maltą ir dar tris šalis iš valstybių, kurioms netaikomos saviizoliacijos taisyklės, sąrašo.

Šis vėlai ketvirtadienį paskelbtas žingsnis išprovokavo kai kurių britų, norėjusių sugrįžti namo iki taisyklių pasikeitimo, lenktynes dėl lėktuvų, traukinių ir keltų bilietų.

Visi žmonės, po šio termino atvykę į Britaniją iš „juodajame“ sąraše esančių valstybių, turi laikytis 14 dienų karantino, kuris jau nuo anksčiau yra privalomas žmonėms, atvykstantiems iš kelių kitų valstybių, tarp jų Ispanijos ir Belgijos.

Eurotunelio kompanija pranešė apie intensyvų eismą.

„Keleivių vežimo tarnyba „Le Shuttle“ vakar įvykdė beveik 30 proc. daugiau laisvalaikio kelionių nei planavo iš pradžių, įtraukdama 22 papildomus išvykimus į intensyviausią vasaros tvarkaraštį ir perveždama daugiau kaip 30 tūkst. keleivių“, – sakoma šeštadienio pareiškime.

Prancūzijoje šiuo metu stebimas atsinaujinantis COVID-19, atsiradusios praėjusių metų pabaigoje Kinijoje, protrūkis.

Prancūzijos pareigūnai pastarąsias keturias dienas pranešdavo apie daugiau kaip 2,5 tūkst. naujų paros užsikrėtimo atvejų; šeštadienį šis skaičius buvo daugiau kaip 3 tūkstančiai. Tokių skaičių šalyje nebuvo nuo pavasario, kai galiojo griežtos karantino priemonės.

Prancūzija žada atsaką

Prancūzija pažadėjo imtis „atsakomosios priemonės“ dėl Britanijos karantino reikalavimo, tad atostogaujančių prancūzų artimiausiomis dienomis laukia rimtas pasirinkimas.

Vokietija beveik visą Ispanijos teritoriją, kur pastarosiomis savaitėmis labai padaugėjo užsikrėtimo atvejų, įtraukė į regionų, iš kurių atvykstantys žmonės turi parodyti neigiamą COVID-19 testo atsakymą arba karantinuotis dvi savaites, sąrašą.

Tarp regionų, kuriems taikomi suvaržymai, yra vokiečių turistų itin mėgstama Maljorkos sala.

Austrija paragino savo piliečius iki pirmadienio, kai įsigalios panašios taisyklės, grįžti iš pamėgtos atostogų vietos Kroatijos, o Serbija įvedė privalomą testavimą žmonėms, atvykstantiems iš keturių kaimyninių šalių.

Tuo metu Malta šeštadienį paskelbė didžiausią per parą užregistruotų užsikrėtimo koronavirusine infekcija atvejų skaičių – 72.

Azijoje Pietų Korėja sugriežtino suvaržymus Seule ir aplinkiniuose rajonuose, šaliai pranešus apie didžiausią per parą užregistruotų užsikrėtimo atvejų skaičių nuo kovo.

Kelios šalys švelnina priemones

Tačiau kelios šalys paskelbė švelninančios karantino priemones.

Pietų Afrikos Respublika (PAR) paskelbė, kad pirmadienį atnaujins kovo 27-ąją uždraustą prekybą alkoholiniais gėrimais ir cigaretėmis. Kongo Demokratinė Respublika šeštadienį po penkių mėnesių pertraukos atvėrė savo oro erdvę: iš Kinšasos lėktuvas išskrido į Etiopijos sostinę Adis Abebą.

Jungtinėse Valstijose vėliau šį mėnesį bus leista atidaryti penkis mėnesius nedirbusius Niujorko muziejus, meno galerijas ir kitas kultūros įstaigas.

Šeštadienį maždaug 5 tūkst. maldininkų dalyvavo Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų šventės mišiose požeminėje bazilikoje Lurde Pietų Prancūzijoje, kurių metu reikėjo laikytis griežtų apsaugos nuo viruso priemonių.

„Keista. Šiemet žmonių nėra daug“, – sakė 66 metų pensininkas, buvęs sunkvežimio vairuotojas Michelis Clavelis (Mišelis Klavelis), kiekvienais metais atvykstantis į šią piligriminę kelionę, kurioje paprastai dalyvauja maždaug 250 tūkst. maldininkų.