„Informacija iš tiesų labai pozityvi. Tai yra buvęs protrūkis Respublikinėje Kauno ligoninėje, yra suvaldytas, tą galiu teigti.
Paskutinis atvejis registruotas gegužės 8 dieną.

Taip pat VšĮ Klaipėdos universitetinėje ligoninėje buvęs protrūkis irgi suvaldytas, paskutinis atvejis irgi gegužės 8 dieną.

Dar vienas suvaldytas protrūkis – VšĮ Paliatyvios pagalbos ir šeimos sveikatos centras esantis Klaipėdoje. Paskutinis atvejis registruotas gegužės 18 dieną.

Ir dar viena gera žinia – VšĮ Kartenos pirminės sveikatos priežiūros Kartenos katalikiškosios slaugos ir palaikomojo gydymo įstaigoje buvęs protrūkis irgi suvaldytas. Paskutinis atvejis registruotas gegužės 8 dieną.

Taip pat suvaldytas protrūkis VšĮ „Senevita“, – sakė R. Lingienė.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento vadovė Rolanda Lingienė spaudos konferencijoje sakė, ligoninėse šiuo metu gydomi 64 pacientai, iš jų reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriuose – 3, dirbtinė plaučių ventiliacija taikoma 1 pacientui, su deguonies kaukėmis gydomi 18 pacientų.

„Per vakar dieną patvirtinti 3 COVID-19 infekcijos atvejai. Visi atvejai registruoti Vilniaus apskrityje. 1 atvejis susijęs su židiniu Santaros klinikose, tai yra Santaros klinikų artimas asmuo. Antrasis susirgęs yra Respublikinės Vilniaus psichiatrinės ligoninės slaugytoja, ji išaiškinta profilaktinio tyrimo metu, jokių simptomų nejuto. Nustatyti 8 darbuotojai, kurie turėjo didelės rizikos sąlytį, ir 8 pacientai. Trečiasis vakar susirgęs asmuo yra Respublikinės Vilniaus psichiatrinės ligoninės slaugytojos padėjėja. Asmuo simptomų nejaučia“, – sakė R. Lingienė.

Penktadienį ir šeštadienį, pasak R. Lingienės, buvo nustatyta 13 naujų koronaviruso užsikrėtimų. 1 – Telšių apskrityje, 2 Utenos, 2 Klaipėdos, 8 Vilniaus apskrityje. 4 atvejai buvo įvežtiniai – du iš Švedijos, vienas iš Anglijos ir vienas iš Danijos. 6 susiję su Vilniaus miesto klinikinės ligoninės ir Santaros klinikų židiniu.

„Vienas asmuo, susirgęs COVID-19 infekcija, mirė, bet mirties priežastis jam nustatyta kita, jam buvo sunkios formos kardiomiopatija“, – sakė R. Lingienė.

Penktadienį buvo registruoti 2 mirties nuo COVID-19 atvejai. Mirė 81-90 metų amžiaus grupės asmuo, turėjęs gretutinių susirgimų. Antras asmuo priklausė 51-60 metų amžiaus grupei ir taip pat turėjo gretutinių susirgimų.