Vilniaus miesto savivaldybės Administracijos direktorius Povilas Poderskis „Delfi“ komentavo, kad sostinėje vietoje trijų mobilių koronaviruso patikros punktų liko vienas po to, kai sveikatos apsaugos ministras, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovas Aurelijus Veryga nustatė tyrimų kvotas. Vilniaus regionui per dieną šiuo metu leidžiama atlikti 450 tyrimų. Remiantis tuo, Savivaldybė nusprendė palikti vieną punktą. Visgi, kaip teigia P. Poderskis, eilės nusidriekusios ne dėl šios priežasties.

„Eilės nusidriekusios prie punkto nieko nereiškia, nes vis tiek yra išankstinės registracijos sistema, čia labiau priklauso nuo dirbančios slaugytojos, ar ji sugeba greitai apdoroti klientus, ar ne. Nes vis tiek visi registruojasi, nėra taip, kad nori, važiuoji ir stoji į eilę, – sakė Vilniaus miesto savivaldybės Administracijos direktorius.

Povilas Poderskis

– Operacijų vadovo buvo nustatyta kvota 450 tyrimų per dieną Vilniaus regionui. Mums tiesiog neapsimoka laikyti kitų punktų atidarytų, nes tą kvotą galime įvykdyti per vieną mobilų punktą. Mums susitaupo apsaugos priemonės, personalas, apsauga, vežiojimas ir pan.“

Kaip komentavo P. Poderskis, sprendimas priimtas palikti vieną punktą po valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo sprendimo. „Mes tik vykdome“, – sako Savivaldybės atstovas.

Pasak P. Poderskio, apie problemas dėl vieno likusio punkto negirdėjo.

„Jei problemos ir yra, jos bent jau nesusijusios su mumis tiesiogiai, bet, tarkime, ne visos grupės yra testuojamos, kurios norėtų testuotis“, – sakė Administracijos direktorius.

Kaip pasakojo „Delfi“ skaitytojai, į karštąją Koronos liniją paskambinus gegužės 22 dieną, Vilniuje užsiregistruoti buvo pasiūlyta gegužės 30 dieną.

„Nieko dėl to negaliu pasakyti, visa registracija vyksta per karštąją Koronos liniją 1808, o mes vietų turime tiek, kiek mums ministerija ir laboratorija išduoda tyrimų, – komentavo P. Poderskis. – <...> Gal ta kvota yra per maža, bet aš žinau, kad yra rengiami pakeitimai dėl testavimo apimties, šiek tiek pertvarkoma. Su testavimu yra nuolat kintanti situacija, bet dabar situacija yra stabili.“

Type a message