Abiejų ligoninių dalininkai – Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) ir Lietuvos sveikatos mokslų universitetas (LSMU) – pritarė gydymo įstaigų parengtam administracijos ir medicinos paslaugas teikiančių padalinių struktūros projektui. Taip pat patvirtintas ir naujas gydymo įstaigos pavadinimas – LSMU Kauno ligoninė, rašoma pranešime spaudai.

Priėmus šiuos sprendimus, kurie apibrėžė atsakomybes ir pareigas, bus galima sklandžiai įgyvendinti tolesnį jungimo procesą visose grandyse.
Sveikatos apsaugos ministras prof. Aurelijus Veryga dviejų ligoninių jungimąsi vertina kaip Kauno tapsmą pirmuoju dideliu šalies miestu, kuriame sistemiškai sutvarkyta ne tik pirminė, bet ir stacionarinė sveikatos priežiūra. „Įgyvendinamas daug metų aptarinėtas siūlymas sukurti stiprią gydymo įstaigą, kuri būtų ne tik miesto, bet ir regiono sveikatos priežiūros lyderė“, – teigia ministras.

LSMU rektorius prof. Remigijus Žaliūnas mato daug naujų galimybių mokslui ir pacientams: „Sujungus svarbias Kauno regiono įstaigas bus stiprinama studijų kokybė, efektyviai diegiamos inovacijos ir tuo pačiu gerinama paslaugų kokybė pacientams.“

Abejose jungiamose Kauno gydymo įstaigose dirba terapijos, diagnostikos, chirurgijos, fizinės reabilitacijos, akušerijos ir ginekologijos, kitų medicinos sričių specialistai. Ir Kauno klinikinė ligoninė, ir Respublikinė Kauno ligoninė turi savo sričių, kuriose jos yra regiono lyderės.

„Kauno klinikinė ligoninė turi stiprų infekcinių ligų gydytojų kolektyvą, kuris sėkmingai kovoja su viso pasaulio medicinos iššūkiu – koronavirusu, – pabrėžia Kauno klinikinės ligoninės generalinis direktorius prof. Albinas Naudžiūnas. – Ligoninėje kuriamas Nacionalinis Geriatrijos centras, stiprinama vaikų tuberkuliozės gydymo bazė, darbuojasi patyrę traumatologai, chirurgai, vaikų ligų gydytojai, stipri akušerija-ginekologija. Čia veikia LSMU klinikos, kur vykdoma akademinė veikla.“

„Respublikinėje Kauno ligoninėje – stipri psichiatrijos bazė, chirurgija - bendroji ir angiochirurgija, čia sėkmingai vystomos specialistų teikiamos konsultavimo paslaugos dėl vaikų raidos, visos terapinės medicininės paslaugos, veikia didelė slaugos klinika. Ligoninėje ruošiami Kauno kolegijos, LSMU studentai, – akcentuoja Respublikinės Kauno ligoninės generalinė direktorė doc. dr. Diana Žaliaduonytė.

„Esame tikri, kad pradėję dirbti bendrai, šias pajėgas dar labiau sustiprinsime“, – įsitikinęs prof. A. Naudžiūnas.

Anot doc. dr. D. Žaliaduonytės ligoninių sujungimas pasitarnaus medicinos paslaugų pažangai Kauno regione: „Procesas bus nelengvas, reikalaujantis daug įdirbio, pokyčių ir pozityvumo, bet taip galėsime atsisakyti dubliuojančių ligoninių paslaugų, išvengsime besidubliuojančių paslaugų, konkuravimo dėl darbuotojų.

Bendradarbiavimas su universitetu turės didelę vertę spartinant medicinos pažangą, diegiant inovacijas, ugdant jaunimą.“
Gydymo įstaigų vadovai pažymi, kad suvienyti ištekliai ir pajėgos užtikrins, jog naujoji LSMU Kauno ligoninė taps patraukli ES investicijoms į infrastruktūrą, žmogiškąjį, medicininį, techninį potencialą, paslaugų kokybės gerinimą.

Ligoninių jungimo procesą planuojama užbaigti iki rugsėjo 8 d.