Pirmoji ponia kraujo jau paaukojo, vos tik paskelbus apie jo stygių. Pagrindinė galimybė donorui prisidėti ir padovanoti kraujo išlieka atvykus į stacionarius NKC padalinius, esančius didžiuosiuose šalies miestuose, rašoma pranešime spaudai.

Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teigimu, galimybė prisidėti išsaugant kito žmogaus gyvybę yra ne tik geranoriškumo ir bendrystės, bet ir pilietiškumo išraiška.

„Šiuo sudėtingu koronaviruso pandemijos metu pastebime daugybę žmonių geros valios, pilietiškumo apraiškų. Į pagalbą rizikos grupėje esantiems žmonėms, taip pat medikams ir visiems, siekiantiems suvaldyti koronaviruso grėsmę, įsitraukę savanoriai, verslo atstovai, daugybė pilietiškų žmonių. Galinčius kviečiu prisidėti ir gelbėjant žmonių gyvybes bei paaukoti kraujo“, – sako A. Veryga.

Anot Nacionalinio kraujo centro direktoriaus Daumanto Gutausko, aukoti kraujo net ir pandemijos metu yra sudarytos maksimaliai saugios sąlygos.

„Vos atvykus, donoro prašoma dezinfekuoti rankas, būti su apsaugos priemonėmis, pamatuojama temperatūra. Kruopščiai įvertinus donoro pasirengimą, greitai ir saugiai atliekama kraujo paėmimo procedūra. NKC darbuotojai laikosi nustatytų reikalavimų, kad būtų užtikrinta maksimaliai saugi aplinka tiek donorams, tiek darbuotojams“, – pabrėžia D. Gutauskas.

Visi, galintys skirti pusvalandį laiko ir padėti ekstremalioje situacijoje, kviečiami atvykti padovanoti kraujo Vilniuje (Žolyno g. 34 bei Upės g. 9 (prekybos centre CUP)), Kaune (Vytauto pr. 13), Klaipėdoje (Naikupės g. 28), Šiauliuose, (S. Daukanto g. 90), Panevėžyje (Nemuno g. 75).