„Kaip galėjome numatyti, karantinas palietė ir kraujo donorystę – kraujo donorų sumažėjo, nors kraujo poreikis išlieka itin didelis. Nors karantino metu planinės operacijos laikinai sustabdytos, tačiau kraujas reikalingas komplikuotų gimdymų, traumų, nudegimų ir kitais skubiais atvejais, gelbėjant žmogaus gyvybę. Taip pat derėtų akcentuoti, jog daug kraujo reikia onkologinių ir kitų susirgimų gydymui“, – teigia VšĮ Nacionalinio kraujo centro (NKC) gydytoja Ieva Linkevičiūtė.

Kraujo donorai ateina, tačiau jų nepakanka, kad būtų pilnai užtikrintas kraujo poreikis.

„Labai dėkojame tiems, kurie nelieka abejingi ir skuba į pagalbą dovanojant kraujo tiems, kam jis suteikia vilties gyventi. Šiai dienai susiduriame su situacija, kai labai reikalingas visų kraujo grupių kraujas. Norėtume atkreipti visuomenės dėmesį, jog karantino metu duoti kraujo yra saugu – nuo pat karantino pradžios, remdamiesi aktualiomis Pasaulio sveikatos organizacijos, Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministerijos ir kitų organizacijų rekomendacijomis, savo įstaigoje taikome griežčiausius apsaugos reikalavimus. Taip pat pabrėžiame, jog NKC nėra gydymo įstaiga, taigi čia apsilankius, Jūs nesutiksite asmenų, gydomų nuo COVID-19 ar kitų infekcijų“, – sako NKC direktorius Daumantas Gutauskas.

Siekiant užtikrinti saugų atvykimą į NKC, yra rūpinamasi donorų atvežimu/parvežimu NKC transportu didžiuosiuose Lietuvos miestuose – tam reikalinga išankstinė registracija telefonu.

Daugiau informacijos galite rasti čia.

„Mūsų tikslas ir prioritetas yra ne tik recipientų, bet ir pačių donorų saugumas, todėl dedame maksimalias pastangas, užtikrinant jų saugų atvykimą dovanoti kraujo. Taip pat, pagalvojome ir apie tuos, kurie nesiryžta kraujo donorystės procedūrai, tačiau norėtų padėti ekstremalių situacijų metu – pirmosios ponios D. Nausėdienės iniciatyva, buvo sukurtas potencialių donorų registras, kuriame žmonės palieka savo duomenis ir, esant ypač dideliam kraujo poreikiui, kreiptumėmės į juos pagalbos“, – sako NKC direktorius D. Gutauskas.

Tad jei esate sveiki ir gerai jaučiatės, atvykite padovanoti kraujo į Nacionalinio kraujo centro padalinius Vilniuje, (Žolyno g. 34) bei Upės g. 9 (prekybos centre CUP), Kaune (Vytauto pr. 13), Klaipėdoje, (Naikupės g. 28), Šiauliuose, S. (Daukanto g. 90), Panevėžyje, (Nemuno g. 75).