Spaudos konferencijoje epidemiologė L. Ašoklienė pranešė, kad šiuo metu Lietuvoje užfiksuoti 38 mirties atvejai.

Kaip sakė R. Lingienė, 38 mirties atvejis yra užfiksuotas Klaipėdos hospise, asmuo mirė pirmadienį, informacija buvo gauta antradienį.

„Asmuo priklausė rizikos grupei dėl savo amžiaus ir lydinčių susirgimų“, – sakė R. Lingienė.

Rolanda Lingienė

Tarp Baltijos šalių – didžiausias sergamumas Estijoje

Palyginus Lietuvą su kitomis Baltijos šalimis – didžiausias sergamumo rodiklis yra Estijoje, tai yra 115 atvejų 100 tūkstančių gyventojų. Lietuvoje – 47, o Latvijoje 37 atvejai 100 tūkstančių gyventojų. Didžiausias mirtingumo rodiklis taip pat yra Estijoje, jis siekia 3 atvejus 100 tūkstančių gyventojų, šiuo metu Estijoje užfiksuota 40 mirties atvejų. Lietuvoje registruoti 37 mirties atvejai, rodiklis – 1,3. Latvijoje kol kas registruoti 5 atvejai.

Ligoninėje dėl koronavirusinės infekcijos gydomi 148 pacientai, iš kurių 18 yra reanimacijoje, 11 iš jų taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija.

Klaipėdoje situacija negerėja

Antradienio duomenimis, Klaipėdos hospise patvirtinta COVID-19 infekcija 33 pacientams, 11 darbuotojų ir registruotos 2 pacientų mirtys. Taip pat R. Lingienė priminė, kad Klaipėdos hospisas higienos pasą turėjo tik vienam pacientui. Tai reiškia, 37 buvo gydyti nelegaliai.

„Nebuvo jokių garantijų ar užtikrinimo, kad paslaugos buvo teikiamos saugiai. Negera naujiena – kad vis dar tebedirba sąlytį turėję darbuotojai, nors buvo nurodyta, kad visi darbuotojai, turėję sąlytį su užsikrėtusiais asmenimis, turi būti griežtoje saviizoliacijoje“, – sakė R. Lingienė.

Pasak Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento direktorės Rolandos Lingienės, nematyti jokių ženklų, kad situacija keistųsi į gerąją pusę. Dėl šios situacijos jau kreiptasi į Klaipėdos ekstremaliųjų situacijų komisiją.

Nemenčinės židinys lokalizuotas

Šiuo metu Nemenčinės gamykloje „Vilnika“ užregistruoti 87 koronaviruso atvejai ir nustatyti beveik 300 sąlytį turėjusių asmenų.

„Taip pat norėčiau pasakyti, kad vienoje Vilniaus įmonėje susirgo 2 darbuotojai, kurie irgi turi sąlytį su UAB „Vilnika“. Šiuo metu Nemenčinėje yra ištirtas 1381 gyventojas, esame gavę 15 teigiamų tyrimų atsakymų. Visi 15 yra susiję su „Vilnika“. Tai reiškia, kad susirgo artimieji ar įmonės teritorijoje dirbantys asmenys“, – sakė R. Lingienė.

NVSC atstovė sakė, yra gerai tai, kad ištyrus beveik trečdalį Nemenčinės gyventojų, nepatvirtintas nei vienas teigiamas atvejis. „Židinys lokalizuojasi“, – sakė R. Lingienė. Ji ragino žmonės pamačius nusižengimus informuoti policiją arba NVSC.

R. Lingienė buvo paklausta, ar po Klaipėdos hospiso atvejo bus tikrinami kitų tokių įstaigų legalumas.

„Tai yra pradėta, nereikėjo laukti Klaipėdos atvejo, operacijų vadovo sprendimas patikrinti visas stacionarias sveikatos priežiūros įstaigas, pirmenybę teikiant slaugos skyriams ir toms įstaigoms, kuriose nustatytas nors 1 COVID-19 atvejis, nekalbant apie plitimą“, – sakė NVSC atstovė ir pridūrė, kad maždaug per dvi savaites bus patikrintos visos šios įstaigos, taip pat ir hospisai.

Kodėl Lietuvoje vis dar tiek mažai pasveikusiųjų?

Pasak L. Ašoklienės, virusui būdinga ilga klinikinė eiga, jis itin ilgai dar būna kūne ir yra išskiriamas į aplinką. Tik gavus du neigiamus atsakymus galima sakyti, kad žmogus pasveiko.

Vis kalbama apie antrąją koronaviruso bangą rudenį. Tai patvirtino ir epidemiologė.

„Kol virusas cirkuliuos tarp mūsų, labai tikėtina ir ta antra banga, apie ką kalba ir kitos šalys. Sunku prognozuoti, kokia ji bus, atsižvelgus į tai, kad jau šiame etape pritaikėme daug priemonių, išmokome, pažinome kažkiek šį virusą. Labai tikėtina, kad ta banga bus švelnesnė, tačiau tos prognozės kol kas yra labai atsargios, nes ir tų žinių yra pakankamai nedaug“, – sakė L. Ašoklienė.

Loreta Ašoklienė
Foto: Stopkadras

Paklausus, ar Klaipėdos hospise vis dar dirba tie patys darbuotojai, kurie neturėtų dirbti, R. Lingienė atsakė, kad jos žiniomis, 3-4 parą ten dirba tie patys darbuotojai.

Kol kas informacijos apie antrą kartą susirgusiuosius COVID-19 infekcija Lietuvoje duomenų nėra. Tačiau, pasak L. Ašoklienės, labai retai, bet susirgti antrą kartą galima.

Balandžio 21 d. 7.00 val. duomenimis:

Lietuvoje patvirtintų ligos atvejų: 1350
Per vakar dieną patvirtinta naujų ligos atvejų: 24
Mirusiųjų nuo koronaviruso skaičius: 37
Pasveikusiųjų skaičius: 298
Per vakar dieną ištirta: 4137
Iki šiol iš viso ištirta ėminių dėl įtariamo koronaviruso: 70489
Paveiktomis teritorijomis laikomos visos šalys