Delfi primena, kad Klaipėdos universitetinėje ligoninėje koronavirusas nustatytas Neurochirurgijos skyriuje gydytiems pacientams.

V. Janušonis spaudos konferencijos metu teigė, kad 3 koronavirusu užsikrėtę pacientai šiuo metu yra reanimacijoje, tačiau jų būklė nėra susijusi su COVID-19. Jis aiškino, kad pacientams atliktos kitos operacijos.

Dar 2 koronavirusu užsikrėtę pacientai yra perkelti į infekcinių ligų skyrių. Jų būklė, anot ligoninės vadovo, yra gera.

Vyr. gydytojas tvirtino, kad minimi ligoniai yra ne iš koronaviruso židiniu tapusio ligoninės Akių ligų skyriaus, bet pacientai, kuriems atliktos operacijos.

Ligoninės neurochirurgui koronavirusas nustatytas jau anksčiau. Manoma, kad jis galėjo užsikrėsti nuo „praslydusio“ paciento.

KUL koronavirusas yra nustatytas iš viso 15 darbuotojų. Jų būklė yra gera. Šioje ligoninėje mirė du Akių ligų skyriuje gydyti sunkios būklės pacientai, kuriems taip pat nustatytas virusas.

V. Janušonio teigimu, šeštadienį asmens mirtį nulėmė ne koronavuiruso infekcija, o kitos, sunkios gretutinės ligos, kurių pacientas turėjo ne vieną.

Jis informavo, kad ligoninėje dėl koronaviruso bus uždarytas jau antras skyrius. Kiti skyriai uždaryti dėl to, kad nebeliko planinių operacijų.

Šiuo metu saviizoliacijoje yra 60 ligoninės darbuotojų – 40 slaugytojų ir 20 medikų.

„Jie izoliavęsi yra dėl įvairių priežasčių, kas grįžo iš užsienio, patys izoliuojasi. Tai šią minutę turime tokį skaičių“, – sakė V. Janušionis.

Klaipėdos jūrininkų ligoninėje – antras koronaviruso atvejis medikui

Klaipėdos jūrininkų ligoninėje koronaviruso infekcija nustatyta klinikinės ir diagnostinės laboratorijos darbuotojai, patvirtino ligoninės direktorius Jonas Sąlyga.

Tai jau antrasis atvejis šioje įstaigoje, kai koronavirusas patvirtinamas medikui.

„Klinikinės laboratorijos darbuotoja antradienį pasiskundė, kad blogiau jaučiasi, ji buvo nušalinta nuo darbo. Nuo trečiadienio jai išduotas nedarbingumo pažymėjimas. Vakar ji pasidarė tyrimą dėl COVID-19, tyrimas buvo teigiamas. Ji šiuo metu izoliavosi, jaučiasi neblogai, ji nepatenka į rizikos grupę“, – BNS sekmadienį sakė J. Sąlyga.

Pasak ligoninės vadovo, laborantė pastaruoju metu su pacientais nebendravo, turėjo kontaktų su dar keturiais darbuotojais – visi medikai šiuo metu izoliavęsi ir nedirba, jiems atliekami tyrimai. Medikė teigia nekontaktavusi su kitais kolegomis, darbe visą laiką sako buvusi su medicinine kauke.

„Infekcijos šaltinis labai neaiškus, lyg jos šeimoje prieš tai kažkas karščiavo. Negaliu nei patvirtinti, nei paneigti, kad užsikrėtimas yra ligoninės viduje. Bet galėjo ir parduotuvėje, ir autobuse užsikrėsti“, – tvirtino J. Sąlyga.

Mažiau nei prieš dvi savaites koronavirusas nustatytas Klaipėdos jūrininkų ligoninės kraujagyslių chirurgui, dėl to buvo uždarytas Kraujagyslių chirurgijos skyrius, izoliuota 12 pacientų ir per 50 ligoninės darbuotojų.

Pasak J. Sąlygos, pirmaisiais tyrimais medikams ir pacientams užkrato nenustatyta, pakartotiniai tyrimai daliai medikų atlikti, jų rezultatų dar laukiama – virusui nepasitvirtinus, bent dalis jų galės grįžti į darbą pirmadienį.

Jūrininkų ligoninė teikia aukščiausio lygio paslaugas miokardo infarkto ir insulto atvejais, tad joms nėra numatyta papildomų apsaugos priemonių medikams, kurios pirmiausia skiriamos infekcinėms ligoninėms. J. Sąlyga sako, kad situaciją kol kas gelbsti visuomeninės iniciatyvos ir privatus verslas, aukodami šias priemones.

„Dar turime į priekį kokiai savaitei, bet situacija yra bloga. Kalbu apie respiratorius, apie chalatus, apie kepures, akinius, kombinezonus, apavą. Tie dalykai svarbūs, jų neturėdami, mes galime sustoti. Ne kartą kreipėmės į Sveikatos apsaugos ministerija, kad yra sudėtinga situacija, bet kol kas atsakymo neturime“, – sakė ligoninės vadovas.

Lietuvoje nustatyti 437 COVID-19 atvejai, septyni žmonės mirė, vienas pasveiko. Daugiau nei trisdešimt užsikrėtusiųjų koronavirusu – medikai.