„Ligoninėse mažinami planiniai gydymai, tačiau kas dieną atliekamos neatidėliotinos, gyvybę gelbstinčios medicininės procedūros, operacijos, kraujo perpylimai. Kraujas reikalingas nuolat. Per dieną būtiniausioms procedūroms mūsų klinikose sunaudojama apie 100-150 kraujo vienetų, o tai reiškia, jog kasdien Kraujo centre turėtų apsilankyti 70-100 kraujo donorų”, – sako Santaros klinikų Kraujo centro vadovė Lina Kryžauskaitė.

Vadovaujantis Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro rekomendacijomis bei įvestomis karantino sąlygomis, mobiliosios kraujo donorystės akcijos yra atšaukiamos ir susitelkiama į donorų priėmimą Kraujo centre. Santaros klinikose kraujo laukia naujagimiai, moterys gimdyvės, pacientai po kaulų čiulpų ar organų transplantacijų, chirurginių operacijų, po autoavarijų ir kitų nelaimingų atsitikimų. Pacientų gydymas nesustoja, skubiems atvejams karantinas netaikomas.

Kreipiamės į Lietuvos žmonės prašydami supratimo ir pagalbos, kurios bet kurią akimirką gali prireikti Jums ar Jūsų artimiesiems.

Kveičiame atvykti duoti visų kraujo grupių kraujo į Santaros klinikų kraujo centrą.

Dirbame 7 dienas per savaitę.

Užtikriname, kad Santaros klinikų kraujo centras yra pasiruošęs ir turi galimybę maksimaliai saugiai priimti atvykstančius donorus.

Atkreipiame dėmesį į kai kuriuos svarbius dalykus:

Prieš atvykdami donuoti, būtinai susisiekite su Kraujo centro personalu žemiau nurodytais numeriais. Pokalbio metu Jus ne tik užregistruos, bet ir išsiaiškins, ar Jūs galite donuoti kraujo. Taip bus užtikrintas Jūsų bei medikų saugumas.

Neregistruoti donorai nebus priimami.

Maloniai prašome atvykti savo transportu. Bus pasirūpinta įleidimu į Santaros klinikų teritoriją.

Įėjimas į Kraujo centrą yra atskiras, izoliuotas nuo bendrų ligoninės erdvių. Tad atvykęs donoras patenka tiesiai į Kraujo centrą, jam nereikia vaikščioti po ligoninę.

Registracija donorystei būtina:
Tel.: 8 676 00078 / 8 688 62707/ 8 620 71047/ 8 686 99059