Išvadą parengusios Sveikatos apsaugos ministerijos teigimu, priverstinis skiepijimas pažeistų įstatymuose įtvirtintą paciento teisę skiepytis tik jam pačiam ar jo tėvams sutikus.

„Seimo nariai klausimo dėl priverstinio skiepijimo neturėtų kelti ir prie jo neturėtų būti grįžtama“, – teigiama ministerijos pranešime.

SAM parengtoje išvadoje akcentuojama, kad yra įrodymų, jog skiepijimų aprėptys yra didesnės šalyse, kuriose skiepijimas nėra privalomas. Taip pat atkreipiamas dėmesys į tai, kad dėl privalomų skiepų teisinio reguliavimo yra pasisakęs ir Europos Žmogaus Teisių Teismas.

Pasak ministerijos, pastaruoju metu tai jau antras Seimo narių bandymas įteisinti priverstinį skiepijimą.

„Visai neseniai Seimo narių grupė siūlė nustatyti, kad vaikų profilaktiniai skiepijimai nuo poliomielito, tymų, raudonukės turi būti privalomi, išskyrus tuos atvejus, kai vaikas negali būti skiepijamas dėl kontraindikacijų“, – teigiama pranešime.

„Skiepijimas nuo šių infekcijų Lietuvoje jau įtrauktas į vaikų skiepijimo kalendorių, dėl to apsisprendžia patys tėvai“, – priduriama jame.

Šiam socialdemokratų Juliaus Sabatausko, Algirdo Syso, Rasos Budbergytės ir Dovilės Šakalienės siūlymui Vyriausybė nepritarė sausio pabaigoje.

Seimo narių siūlymai toliau bus svarstomi Seime.

Šaltinis
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (4)